Звернення Голови НААУ Л. Ізовітової до омбудсмена В. Лутковської | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Звернення Голови НААУ Л. Ізовітової до омбудсмена В. Лутковської

Різне
14:18 Чт 24.09.15 2755 Переглядів
Версія для друку

Обіймаючи посаду Голови НААУ (незалежного та повноважного органу адвокатського самоврядування) вважаю заяву Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської неприпустимою та такою, що суперечить правовим та демократичним стандартам.

Заява про відмову від співпраці з нашою Асоціацією, яка опублікована на офіційному сайті Уповноваженого ВРУ, свідчить про відмову працювати зі значною кількістю незалежних адвокатів, які є членами НААУ та безпосередньо захищають права людини.

Державний орган, який не співпрацює з недержавними професійними організаціями, не реагує на конструктивну критику та не сприймає допомогу від професійного незалежного об’єднання – не здатен повноцінно виконувати свою місію. 

Я наголошую на недопустимості втручання у роботу Національної асоціації адвокатів України, якій затверджено законом оцінювати та визначати ступінь дисциплінарної відповідальності кожного адвоката.

Пані Валерія Лутковська аргументувала свій крок тим, що адвоката Андрія Вишневського КДКА нещодавно позбавила права на адвокатську діяльність.

Нагадую про те, що згідно із законом, НААУ не має жодного відношення до ситуації, що склалася. Існують регіональні органи адвокатського самоврядування. Діє обрана самими адвокатами повноважна  кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури. Існує демократична процедура позбавлення адвокатського свідоцтва за конкретні порушення. Уповноважений ВРУ з прав людини повинен бути обізнаним у цих питаннях.

Прошу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини реально оцінити спроби держави та Міністерства юстиції України здійснити одержавлення незалежного інституту адвокатури, який покликаний забезпечувати захист прав громадян. Адже завдяки НААУ Ви, обіймаючи посаду Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, виконували свої обов’язки та надавали висновки щодо позиції України по скаргам українських громадян в Європейському суді.

Ми вважаємо помилковим теперішній розвиток формату надання безоплатної правової допомоги в Україні. Це посилення державного бюрократичного апарату, створення механізмів контролю за незалежною адвокатською діяльністю із  порушенням адвокатської таємниці, що може призвести до повного контролю над адвокатурою.  Незалежність адвокатів від зовнішнього втручання є основоположною. Формат безоплатної правової допомоги при Міністерстві юстиції, який діє зараз порушує стандарти ООН та Ради Європи.

Ми закликаємо Вас звернути на це увагу інакше це дасть можливість вважати, що Ви недобросовісно виконуєте свої обов’язки та не здійснюєте справжній захист прав людей.

Популярні новини

Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від НААУ

Дискусія

Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…

У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

14:41 Пн 21.04.25 483
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 698
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 684
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 538
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 533
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 455
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 578
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії адвоката

Навчання

Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…

У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

18:27 Ср 16.04.25 475

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл