Національна асоціація адвокатів України заявила свою позицію в Раді Європи про судову реформу | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Національна асоціація адвокатів України заявила свою позицію в Раді Європи про судову реформу

Законодавство
15:09 Чт 10.09.15 2653 Переглядів
Версія для друку

Сьогодні в Раді Європи (м. Страсбург) розпочала своє перше засідання Регіональна керівна група нового Проекту з розвитку регіонального діалогу про судову реформу в країнах Східного партнерства.

Заступник Голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій під час свого виступу на засіданні комітету  однією з найсерйозніших загроз реалізації судової реформи в Україні назвав існуючу модель безоплатної правової допомоги , що тотально контролюється Міністерством юстиції України і вже сьогодні є інструментом знищення незалежності української адвокатури.

Голова Європейського комітету з питань правової співпраці Франческо Кризафуллі в своєму виступі звернув особливу увагу на те, що Рада Європи має приділити особливу увагу розробці нових підходів до організації систем безоплатної правової допомоги –  незалежної від держави і, в той же час, ефективної для громадян.

Іншою загрозою реалізації судової реформи в країні, на думку пана Гвоздія, є неприпустимі факти тиску на Вищу раду юстиції, які мали місце сьогодні як зі сторони народних депутатів України,так і зі сторони посадових осіб Міністерства юстиції України. Також серйозною проблемою є повільне проведення самої судової реформи в Україні. 

Валентин Гвоздій у своєму виступі високо оцінив досягнення України в частині створення єдиної незалежної професійної, створеної на основі саморегуляціїї асоціації адвокатів, чого наша країна так чекала майже 20 років.  У той же час заступник голови НААУ різко засудив позицію посадовця Мінюсту Гії Гесадзе, який заявив, що Україні не потрібна Національна асоціація адвокатів України взагалі,  а членство в ній не має бути обов’язковим. На його переконання, «ліцензії» адвокатам в Україні має видавати Вища рада юстиції. Така непрофесійна позиція Міністерства юстиції свідчить про низький рівень підготовки посадовців Мінюсту та деструктивну позицію, яка не відповідає зобов’язанням України перед Радою Європи.  

Довідково: 10 вересня 2015 року  в офісі Ради Європи стартував новий проект з розвитку регіонального діалогу про судову реформу в країнах Східного партнерства.

Даний проект направлений на укріплення незалежності та ефективності судових органів відповідно до Європейський стандартів. Він має розширити можливості проведення судової реформи в нашій державі, а також надасть можливість виробити колективні рішення для сприяння проходженню судової реформи на національному рівні та для зміцнення зв’язків та діалогу з професійними юристами Європи на цю тему.

Країни учасники проекту будуть обмінюватись інформацією про проходження поточних судових реформ в своїх країнах, робити висновки з поточних реформ та розробляти практичні інструменти для успішного реформування систем правосуддя.

До роботи проекту шести країнам (Україна, Вірменія, Азербайджан, Білорусія, Грузія, Молдова) було запрошено представників високого рівня з відповідних міністерств юстиції, органів суддівського самоврядування, генеральних прокуратур та асоціацій адвокатів.

Від  адвокатури України в складі цього проекту працюватиме заступник Голови Ради адвокатів України  Валентин Гвоздій.

Популярні новини

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 511
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 383
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 406
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 420
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 399
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 412
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії адвоката

Навчання

Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…

У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

18:27 Ср 16.04.25 419
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…

З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.

17:59 Ср 16.04.25 620

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл