"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Національна асоціація адвокатів України заявляє про спроби тотального контролю з боку влади

Прагнення державних органів взяти під контроль надання безоплатної правової допомоги не реформаторське, як це намагаються представити. Це навіть не імітація реформ, це спроба тотального владного контролю.
Формат БПП при Мінюсті, який діє зараз – це знищення незалежності адвокатури, яка є нормою для всіх цивілізованих країн світу.
Радою з прав людини Генеральної асамблеї ООН рекомендовано чітко притримуватись основоположного принципу незалежності адвокатів: «Державі необхідно розглянути питання про створення НЕЗАЛЕЖНИХ закладів чи органів з надання юридичної допомоги. Державні схеми правової допомоги, незалежно від адміністративної структури мають бути позбавлені зайвого політичного чи судового втручання й не мають залежати від уряду в тому, що торкається рішень, пов'язаних з наданням правової допомоги». Згідно з стандартами ООН держава має фінансувати надання безоплатної правової допомоги, водночас не має встановлювати адміністративний тиск на адвокатів. Але наміри Міністерства юстиції демонструють інше. Координаційний центр з надання правової допомоги, який діє при Міністерстві юстиції, крок за кроком знищує формат незалежності адвокатури. Й прикладів тому – вже багато.
Керівниками регіональних центрів на місцях призначаються колишні люстровані чиновники, прокурори, інженери-будівельники. В 13 з 25 обласних центрів керівниками працюють адвокати, а в інших – ні. В регіональних центрах цей показник також суттєвий – 41 адвокат із 100 керівників центрів. Інші – не адвокати.
Міністерство юстиції використовує інструменти впливу на адвокатуру (читай між рядків – на суд), які закладалися при попередній владі режиму Януковича, аби в кінцевому розрахунку знищити її незалежність, отримати повний контроль над професією та маніпулювати адвокатами як під час виборів на місцях, так і під час виборів з'їздом адвокатів України членів Вищої ради юстиції та інших профільних органів.
Незалежні адвокати переконані, що головна загроза сьогодні – це вмонтовування незалежної адвокатури в систему державної влади. Робота в діючому форматі державного Координаційного центру БПД при Міністерстві юстиції, яку очолює Андрій Вишневський, протирічить положенням діяльності незалежних адвокатів.
Голова Національної асоціації адвокатів України
Лідія Ізовітова
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.