"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокати України розробили нові засоби захисту прав людини














24 червня 2015 року Національна асоціація адвокатів України разом з Проектом ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні”, ВГО "Асоціація правників України" та ВГО "Асоціація адвокатів України" і ГО "По захисту прав людини" офіційно презентували Декларацію щодо захисту прав людини у кримінальному провадженні.
У Декларації підсумовано позиції адвокатів, виражені на численних відкритих та галузевих заходах, які проводилися по всій Україні протягом останніх вісімнадцяти місяців та були присвячені обговоренню відхилень судової практики у сфері кримінальної юстиції від закону. Наразі адвокати об’єднуються з метою мобілізації прогресивних сил, які могли б домогтися реальних змін судової практики у кримінальному впровадженні. Виступаючи під гаслом “Дій за законом, поважай право" професійні організації адвокатів співпрацюватимуть заради зміцнення захисту прав людини у кримінальному провадженні та забезпечення професійних прав адвокатів. Декларація буде основоположним документом для громадської кампанії та систематичного нагляду, що зміцнюватиме роль адвокатів як в системі кримінальної юстиції, так і в інших сферах правосуддя.
«Я радий бачити як різні професійні об’єднання адвокатів України приєдналися до Декларації. Це є підтвердженням того, як можна досягнути змін з метою відновлення довіри людей до судової системи», - заявив Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінській. Він відмітив, що імплементація Декларації щодо захисту прав людини у кримінальному провадженні має бути частиною спільних обов’язків адвокатів, суддів, прокурорів та представників правоохоронних органів.
«Окрім законодавчих норм існують норми етики, моралі та верховенства права. Наша Декларація говорить про те, якими суспільство бажає бачити суддів та прокурорів Настав час для адвокатів сказати, що ми є не тільки професійними захисниками інтересів в судах, а також і представниками громадянського суспільства», - заявила Лідія Ізовітова, Голова Національної асоціації адвокатів України.
Адвокати використовуватимуть Декларацію для інформаційної кампанії серед громадянського суспільства, мас-медіа та державних органів, для захисту прав людини та підвищення поваги до роботи адвоката, забезпечення засобів захисту проти порушень прав. У ній стисло викладено ключові принципи, що повинні виконуватися відповідно до законодавства України та міжнародних стандартів, які застосовуються в Україні.
«Захист прав людини – це наша відповідальність. І це лише початок. Для адвокатів дуже важливо допомогти ЗМІ та громадським організаціям зрозуміти як відбувається судовий процес. Тому наші колеги в регіонах будуть пояснювати як можливо користуватися Декларацією», - зазначив Денис Бугай, Президент Асоціації правників України.
«Декларація є договором про спільну діяльність адвокатів. Цей документ стане засобом для підвищення правової культури серед суддів, прокурорів та громадян», - заявив Олег Чернобай, Президент ВГО «Асоціація адвокатів України».
Впровадження Декларації підвищить обізнаність громадськості щодо проблем у системі кримінальної юстиції та сприятиме соціальній мобілізації за реформування системи кримінального судочинства під проводом адвокатів.
“Декларація – важливий інструмент, який допоможе адвокатам змінити існуючі судові практики. Подальша ефективність цього інструменту залежить тільки від самих адвокатів. Головне – це права людини, які не можуть існувати без верховенства права”, - вважає Марк Сегал, Головний експерт з доступу до правосуддя та забезпечення права на захист Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні".
Матеріали презентації
Популярні новини

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

Регіони
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…
У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.

Навчання
Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати
Успішний адвокат завжди організований та відповідальний. Він опора та осередок спокою для свого клієнта. Ефективність його роботи часто залежить не лише від знань і навичок, а й від порядку в робочому просторі.

Дискусія
Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах –…
Люди схильні довіряти адвокатам, які мають упізнаваний особистий бренд. Він допомагає залучати нових клієнтів, які шукають спеціаліста з певними навичками та досвідом.

Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року
Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Гарантії діяльності
«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…
Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.

Дискусія
Як підвищити ефективність виконання судових рішень — обговорили на…
Сьогодні існує необхідність посилення повноважень суддів у процесі контролю за виконанням судових рішень. Які інструменти для цього вже є, а що можна було б запровадити?