Адвокати України розробили нові засоби захисту прав людини
24 червня 2015 року Національна асоціація адвокатів України разом з Проектом ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні”, ВГО "Асоціація правників України" та ВГО "Асоціація адвокатів України" і ГО "По захисту прав людини" офіційно презентували Декларацію щодо захисту прав людини у кримінальному провадженні.
У Декларації підсумовано позиції адвокатів, виражені на численних відкритих та галузевих заходах, які проводилися по всій Україні протягом останніх вісімнадцяти місяців та були присвячені обговоренню відхилень судової практики у сфері кримінальної юстиції від закону. Наразі адвокати об’єднуються з метою мобілізації прогресивних сил, які могли б домогтися реальних змін судової практики у кримінальному впровадженні. Виступаючи під гаслом “Дій за законом, поважай право" професійні організації адвокатів співпрацюватимуть заради зміцнення захисту прав людини у кримінальному провадженні та забезпечення професійних прав адвокатів. Декларація буде основоположним документом для громадської кампанії та систематичного нагляду, що зміцнюватиме роль адвокатів як в системі кримінальної юстиції, так і в інших сферах правосуддя.
«Я радий бачити як різні професійні об’єднання адвокатів України приєдналися до Декларації. Це є підтвердженням того, як можна досягнути змін з метою відновлення довіри людей до судової системи», - заявив Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінській. Він відмітив, що імплементація Декларації щодо захисту прав людини у кримінальному провадженні має бути частиною спільних обов’язків адвокатів, суддів, прокурорів та представників правоохоронних органів.
«Окрім законодавчих норм існують норми етики, моралі та верховенства права. Наша Декларація говорить про те, якими суспільство бажає бачити суддів та прокурорів Настав час для адвокатів сказати, що ми є не тільки професійними захисниками інтересів в судах, а також і представниками громадянського суспільства», - заявила Лідія Ізовітова, Голова Національної асоціації адвокатів України.
Адвокати використовуватимуть Декларацію для інформаційної кампанії серед громадянського суспільства, мас-медіа та державних органів, для захисту прав людини та підвищення поваги до роботи адвоката, забезпечення засобів захисту проти порушень прав. У ній стисло викладено ключові принципи, що повинні виконуватися відповідно до законодавства України та міжнародних стандартів, які застосовуються в Україні.
«Захист прав людини – це наша відповідальність. І це лише початок. Для адвокатів дуже важливо допомогти ЗМІ та громадським організаціям зрозуміти як відбувається судовий процес. Тому наші колеги в регіонах будуть пояснювати як можливо користуватися Декларацією», - зазначив Денис Бугай, Президент Асоціації правників України.
«Декларація є договором про спільну діяльність адвокатів. Цей документ стане засобом для підвищення правової культури серед суддів, прокурорів та громадян», - заявив Олег Чернобай, Президент ВГО «Асоціація адвокатів України».
Впровадження Декларації підвищить обізнаність громадськості щодо проблем у системі кримінальної юстиції та сприятиме соціальній мобілізації за реформування системи кримінального судочинства під проводом адвокатів.
“Декларація – важливий інструмент, який допоможе адвокатам змінити існуючі судові практики. Подальша ефективність цього інструменту залежить тільки від самих адвокатів. Головне – це права людини, які не можуть існувати без верховенства права”, - вважає Марк Сегал, Головний експерт з доступу до правосуддя та забезпечення права на захист Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні".
Матеріали презентації
Популярні новини
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.