"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
РАУ посилила вимоги до стажування

Рада адвокатів України посилила вимоги до якості проходження стажування. Зміни стосуватимуться як майбутніх адвокатів, так і керівників стажування.
Підставою для дискусії про контроль дотримання вимог, встановлених до стажування законом та рішеннями органів адвокатського самоврядування, стали факти внесення до ЄРАУ відомостей про адвокатів, які не пройшли адаптаційного онлайн-курсу для стажерів.
Як пояснив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, пройти онлайн-курс в обхід запобіжників, які гарантують реальне вивчення матеріалу, неможливо. В разі, якщо користувач прискорено або всліпу пройшов усі завдання і тести цього курсу, система блокує такого користувача і він не може отримати сертифікат про складання адаптаційного курсу. Такий заблокований користувач не може вважати, що не зміг отримати сертифікат про проходження курсу з технічних причин і має пройти курс у належному порядку.
Відтак, РАУ вирішила змінити положення про організацію та проведення стажування і доповнити його вимогою до стажера надати сертифікат про проходження онлайн-курсу стажера Раді адвокатів регіону.
Окрім того, будуть запроваджені курси для керівників стажування, які включатимуть навчання методик викладання, за зразком тренінгів для тренерів.
Програмне наповнення нового курсу планується розробити до кінця року.
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.