"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
РАУ скасувала рішення Ради адвокатів Київської області про страйк адвокатів (ПОВНИЙ ТЕКСТ)

Рада адвокатів України скасувала рішення Ради адвокатів Київської області від 12 червня 2019 року, яким було проголошено попереджувальний страйк адвокатів регіону.
РАУ ухвалила рішення в режимі електронного засідання 13 червня. Повний текст рішення РАУ
Підставою для скасування рішення Ради адвокатів Київської області стало порушення внаслідок його реалізації конституційних прав громадян на правову допомогу та гарантій незалежності адвокатської діяльності.
РАУ наголосила, що рішення органів адвокатського самоврядування не може бути спрямованим на обмеження чи блокування діяльності адвокатів з мотивів, не передбачених профільним Законом та Правилами адвокатської етики, необґрунтованого звинувачення адвокатури України у відмові від здійснення захисту конституційних прав громадян України та інших осіб.
Відповідно до статті 21 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат зобов’язаний дотримуватися присяги адвоката України та Правил адвокатської етики; також адвокату забороняється використовувати свої права всупереч правам, свободам та законним інтересам клієнта, відмовлятися від надання правової допомоги, крім випадків, установлених законом.
«Очевидними наслідками прийнятого Радою адвокатів Київської області рішення про страйк стануть порушення конституційного права громадян на професійну правову допомогу. При цьому, під ризик потрапляють не лише наявні клієнти адвокатів Київської області, але кожен мешканець регіону, який потенційно може потребувати адвоката для захисту своїх конституційних прав у визначений для страйку термін.
Рада адвокатів України наголошує на неприпустимості ситуації, коли п’ять тисяч адвокатів регіону будуть зобов’язані бездіяти та утримуватися від надання правової допомоги на території Київської області, а правоохоронці і суди продовжуватимуть виконувати свої обов’язки. Затримання, обшуки, інші процесуальні дії у рамках кримінальних проваджень, судові засідання, включно з винесенням судових рішень, відбуватимуться за відсутності захисників, залучених до страйку», - ідеться у рішенні РАУ.
Також РАУ наголосила на неухильному дотриманні адвокатами своїх професійних обов`язків і забезпечення безперервного надання правової допомоги клієнту, а також утриматися адвокатам від використання своїх прав всупереч правам, свободам та законним інтересам клієнта, не вдаватися адвокатам до засобів та методів, які суперечать чинному законодавству та Правил адвокатської етики.
Рішення Ради адвокатів Київської області від 12 червня 2019 року, як повідомляється з веб-сайту РАР, прийнято в зв’язку з побиттям адвоката Несвітайла Олексія Миколайовича 20 травня 2019 року. Як ідеться в інформаційному повідомленні, «одноголосно було прийнято рішення про те, що внаслідок страйку на період з 20 червня до 20 липня 2019 року усіма адвокатами Київської області припиняється надання будь-якої правової допомоги у кримінальних провадженнях у поліції, прокуратурі, судах на території Київської області (окрім Києва). Страйк може бути припинено раніше, в разі оголошення підозри усім особам, винним у скоєнні злочину стосовно адвоката». Рада адвокатів Київської області вирішила проінформувати про прийняте рішення територіальні управління ДСАУ, Національної поліції України, МВС Київської області, прокурора Київської області тощо. Також відповідне рішення буде доведене й до керівництва Координаційного центру з питань надання безоплатної вторинної правової допомоги Київської області
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).