"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Центр досліджень адвокатури і права підготував календар на 2019 рік "Адвокати-творці Соборної України"

У 2019 році Україна вшановує 100-річчя об’єднання українських земель в єдину державу. Як свідчать історичні факти, саме адвокати усіх регіонів стали рушіями державотворчих процесів, вели переговори, юридично виписували державницькі акти, здійснювали правничу та організаційну підготовку об’єднання Сходу і Заходу, і, зрештою, проголошували незалежність і соборність України.
З нагоди цієї історичної дати Центр адвокатури і права при НААУ підготував календар на 2019 рік «Адвокати-творці Соборної України». календар видано накладом 500 примірників. Автор ідеї – керівник Центру досліджень адвокатури і права Ірина Василик. Текст біографій, підбір ілюстрацій здійснили Центр досліджень адвокатури і права та Галина Басара-Теліщак, літературна редакція Тетяни Шептицької.
Календар містить фотографії та біографічні довідки про адвокатів, які зробили внесок у становлення української державності в один з найбільш драматичних періодів нашої історії. На сторінках календаря розміщені фотоскани архівних документів, фотографії ключових подій, які відбувалися в Україні у часи Визвольних змагань.
Знаково, що саме адвокатура дала Україні три президенти – Євгена Петрушевича, Андрія Лівицького і Степана Витвицького. Адвокати очолювали уряди та міністерства, запроваджували реформи, формували виконавчу і законодавчу та судову вертикаль. Саме адвокати, президенти Української Народної Республіки на еміграції, зберегли усі атрибути державності, які 22 серпня 1992 року передав Президенту України Леоніду Кравчуку останній Президент УНР в екзилі Микола Плав’юк.
«Ми повинні знати історію своєї професії, шанувати тих адвокатів, які стояли на чолі держави, цінувати їхній внесок в історію України і розуміти, що й сьогодні на інститут адвокатури покладено основні надії щодо збереження професійної і державної незалежності, захисту прав людини і громадянина», - говориться у вступному слові Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової.
Детально про роль адвокатів у Соборності Української держави можна прочитати у статті керівника Центру досліджень адвокатури і права Ірини Василик.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.