Підтримавши проект 9055, депутати заберуть право на захист у самих себе — Валентин Гвоздій
Законопроект “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” №9055 передбачає наступ на права людини в Україні та несе ризик втрати ознак правової держави.
Про це заявив в програмі “Політика.Ua” на парламентському телеканалі “Рада” заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.
“Напередодні виборів пропонується відібрати у людей право на захист”, - сказав Валентин Гвоздій. Документ звужує професійні права адвокатів та позбавляє громадян конституційного права на правничу допомогу та вільний вибір захисника.
Відповідаючи на запитання журналіста, Валентин Гвоздій підтвердив тезу, що новели законопроекту безпосередньо направлені на ослаблення позиції захисту в резонансних або політичних справах. Зокрема, законопроект надає можливість слідчому або судді залучити адвоката із системи БПД без погодження з клієнтом, і такий адвокат буде працювати паралельно з обраною клієнтом командою адвокатів за договором.
“Цією нормою людей буде позбавлено права на захист, але це право народні депутати заберуть і в себе. Якщо цей законопроект буде підтриманий депутатами, то він їм бумерангом повернеться”, - сказав Валентин Гвоздій.
За словами заступника Голови НААУ, наразі нардепи розуміють наслідки прийняття такого законопроекту та не готові підтримувати його форсований розгляд у Верховній Раді.
“Деякі члени команди Президента фактично підставили його, напрацювавши такий текст закону як реформаторський, але зараз народні депутати, схоже не збираються голосуванням за законопроект 9055 цю ситуацію реалізовувати”, - сказав Валентин Гвоздій.
Проект закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” №9055 був внесений 6 вересня 2018 року та визначений президентом України як невідкладний. Спроба провести реформу адвокатуру викликала спротив професійної спільноти.
Популярні новини
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.