Прихильники альтернативного законопроекту про адвокатуру вирішили підтримати один варіант реформи
Лідія Ізовітова, Валентин Гвоздій та Олександр Дроздов беруть участь у конференції “Адвокатура: минуле, сучасне, майбутнє” в Національному університеті “Одеська юридична академія”.
Захід за участю президента Академії, народного депутата Сергія Кивалова, народного депутата Валерія Писаренка, керівництва органів адвокатського самоврядування Одеської області, правників-науковців академії присвячений реформі адвокатури на основі зареєстрованих у парламенті проектів закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.
Відкриваючи дискусію, Сергій Кивалов наголосив на тому, що важливо консолідувати зусилля довкола тих законодавчих змін, які мають підтримку всередині адвокатської спільноти і враховувати європейські стандарти незалежності професії від держави.
“Ми повинні зробити все, щоб об”єднатися довкола таких цілей, і саме в зв”язку з цим я відкликаю законопроект №9055- 2, який був поданий мною спільно з іншими народними депутатами, і прошу об”єднатися довкола альтернативного законопроекту №9055-1”, - сказав Сергій Кивалов.
При цьому народний депутат зауважив, що особливе занепокоєння викликають спроби держави в ході реформи посилити вплив на адвокатуру та контролювати допуск до професії та дисциплінарні процедури.
“Мене здивував висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради, який пропонує, що позбавленням права на адвокатську діяльність мають займатися органи влади. Таке було лише в Радянському Союзі”, - сказав Сергій Кивалов. Він також звернув увагу на те, що єдина професійна організація адвокатури, яка є регулятором професії, є поширеною практикою європейських країн. Відтак, пропонована законопроектом ліквідація НААУ не може бути сприйнята як позитивна зміна, а повноваження регіональних органів адвокатського самоврядування можуть бути посилені в інший спосіб.
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова сказала, що законопроект 9055 містить велику кількість ризиків — від втрати прав та гарантій адвокатської діяльності через обмежений інструментарій захисту; обмеження конституційних прав громадян на правничу допомогу; обмеження доступу громадян до професії адвокати. При цьому законопроект 9055 сповнений корупційними ризиками.
Популярні новини
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.
Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.
БПД
Для заміни адвоката БПД особистих мотивів недостатньо, - ВС
Особа, що отримує безоплатну вторинну правничу допомогу, не може на власний розсуд вимагати від суду заміни захисника за призначенням з особистих мотивів за відсутності обґрунтованих підстав для цього.
Cудова практика
Цивільне право та процес за пів року: огляд судової практики
У II півріччі 2024 року Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері цивільного права та процесу, які формують судову практику з низки питань спадкового, житлового, речового та зобов'язального права.
Анонс
В адвокатів питають як гендер упливає на їхню роботу
Упередження, стереотипи, дискримінація… Чи стикаються українські адвокати з проблемами гендерної рівності у своїй практиці та як реагувати на такі ситуації?