"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Прихильники альтернативного законопроекту про адвокатуру вирішили підтримати один варіант реформи


Лідія Ізовітова, Валентин Гвоздій та Олександр Дроздов беруть участь у конференції “Адвокатура: минуле, сучасне, майбутнє” в Національному університеті “Одеська юридична академія”.
Захід за участю президента Академії, народного депутата Сергія Кивалова, народного депутата Валерія Писаренка, керівництва органів адвокатського самоврядування Одеської області, правників-науковців академії присвячений реформі адвокатури на основі зареєстрованих у парламенті проектів закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.
Відкриваючи дискусію, Сергій Кивалов наголосив на тому, що важливо консолідувати зусилля довкола тих законодавчих змін, які мають підтримку всередині адвокатської спільноти і враховувати європейські стандарти незалежності професії від держави.
“Ми повинні зробити все, щоб об”єднатися довкола таких цілей, і саме в зв”язку з цим я відкликаю законопроект №9055- 2, який був поданий мною спільно з іншими народними депутатами, і прошу об”єднатися довкола альтернативного законопроекту №9055-1”, - сказав Сергій Кивалов.
При цьому народний депутат зауважив, що особливе занепокоєння викликають спроби держави в ході реформи посилити вплив на адвокатуру та контролювати допуск до професії та дисциплінарні процедури.
“Мене здивував висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради, який пропонує, що позбавленням права на адвокатську діяльність мають займатися органи влади. Таке було лише в Радянському Союзі”, - сказав Сергій Кивалов. Він також звернув увагу на те, що єдина професійна організація адвокатури, яка є регулятором професії, є поширеною практикою європейських країн. Відтак, пропонована законопроектом ліквідація НААУ не може бути сприйнята як позитивна зміна, а повноваження регіональних органів адвокатського самоврядування можуть бути посилені в інший спосіб.
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова сказала, що законопроект 9055 містить велику кількість ризиків — від втрати прав та гарантій адвокатської діяльності через обмежений інструментарій захисту; обмеження конституційних прав громадян на правничу допомогу; обмеження доступу громадян до професії адвокати. При цьому законопроект 9055 сповнений корупційними ризиками.
Популярні новини

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.