"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Прихильники альтернативного законопроекту про адвокатуру вирішили підтримати один варіант реформи


Лідія Ізовітова, Валентин Гвоздій та Олександр Дроздов беруть участь у конференції “Адвокатура: минуле, сучасне, майбутнє” в Національному університеті “Одеська юридична академія”.
Захід за участю президента Академії, народного депутата Сергія Кивалова, народного депутата Валерія Писаренка, керівництва органів адвокатського самоврядування Одеської області, правників-науковців академії присвячений реформі адвокатури на основі зареєстрованих у парламенті проектів закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.
Відкриваючи дискусію, Сергій Кивалов наголосив на тому, що важливо консолідувати зусилля довкола тих законодавчих змін, які мають підтримку всередині адвокатської спільноти і враховувати європейські стандарти незалежності професії від держави.
“Ми повинні зробити все, щоб об”єднатися довкола таких цілей, і саме в зв”язку з цим я відкликаю законопроект №9055- 2, який був поданий мною спільно з іншими народними депутатами, і прошу об”єднатися довкола альтернативного законопроекту №9055-1”, - сказав Сергій Кивалов.
При цьому народний депутат зауважив, що особливе занепокоєння викликають спроби держави в ході реформи посилити вплив на адвокатуру та контролювати допуск до професії та дисциплінарні процедури.
“Мене здивував висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради, який пропонує, що позбавленням права на адвокатську діяльність мають займатися органи влади. Таке було лише в Радянському Союзі”, - сказав Сергій Кивалов. Він також звернув увагу на те, що єдина професійна організація адвокатури, яка є регулятором професії, є поширеною практикою європейських країн. Відтак, пропонована законопроектом ліквідація НААУ не може бути сприйнята як позитивна зміна, а повноваження регіональних органів адвокатського самоврядування можуть бути посилені в інший спосіб.
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова сказала, що законопроект 9055 містить велику кількість ризиків — від втрати прав та гарантій адвокатської діяльності через обмежений інструментарій захисту; обмеження конституційних прав громадян на правничу допомогу; обмеження доступу громадян до професії адвокати. При цьому законопроект 9055 сповнений корупційними ризиками.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Конвенція РЄ про захист професії адвоката відкрита для підписання
Тринадцять країн-учасниць Ради Європи підписали Конвенцію про захист професії адвоката, що була ухвалена Комітетом Міністрів РЄ 12 березня 2025 року. Ще чотири країни зроблять це сьогодні. України серед них немає.

Навчання
Самотність як виклик: адвокатам нагадали, що дружба – це навичка
Сьогодні більше половини людей у світі почуваються самотніми. І це не просто емоційна скарга. Самотність впливає на здоров’я так само руйнівно, як куріння чи алкогольна залежність. Адвокати – не виняток.

За кордоном
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…
Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

Регіони
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові
Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.