Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ звернулася щодо направлення законопроектів про адвокатуру до Венеціанської комісії

НААУ звернулася щодо направлення законопроектів про адвокатуру до Венеціанської комісії

Звернення 15:11 Вт 23.10.18 749 Переглядів Версія для друку

6 вересня 2018 року до Верховної Ради внесено проект Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» № 9055. Законопроект визначений Президентом України як невідкладний.

Також до Верховної Ради України подано два альтернативних законопроекти - народним депутатом України Писаренком В.В. (№ 9055-1 від 14 вересня 2018) та народними депутатами України: Ківаловим С.В., Логвинським Г.В., Голубовим Д.І., Німченко В.І., Развадовським В.Й. (№ 9055-2 від 20 вересня 2018).

Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Верховної Ради України, зазначені законопроекти знаходяться на розгляді у Комітетах, а саме: Комітеті з питань правової політики та правосуддя; Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності; Комітеті з питань бюджету; Комітеті з питань запобігання і протидії корупції; Комітеті з питань європейської інтеграції.

"Національна асоціація адвокатів України неодноразово наголошувала на необхідності отримання експертного висновку в Європейській комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) з метою уникнення ситуації, коли нові законодавчі ініціативи щодо діяльності і статусу адвокатури України будуть суперечити діючим актам національного законодавства, висновкам та рішенням Венеціанської комісії, Дирекції з питань правосуддя та людської гідності у складі Генеральної Дирекції з прав людини та верховенства права Ради Європи, Ради Європи, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Європейського Суду з прав людини", - ідеться у зверненнях за підписом Голови НААУ Лідії Ізовітової.

Рада адвокатів України та НААУ переконані, що будь-які зміни до профільного законодавства мають гарантувати подальше наближення адвокатури до європейських стандартів. Відтак, НААУ звернулася до Президента України з приводу того, чи направлено поданий ним законопроект № 9055 до Венеціанської комісії для проходження комплексної оцінки на відповідність європейським стандартам.

Раніше народний депутат України Валерій Писаренко звернувся до голови Верховної Ради з ініціативою про направлення основного та альтернативних законопроектів для отримання експертного висновку Венеціанської комісії. Нардеп застерігав від поспішного внесення змін до законодавства про адвокатуру, аби не повторити помилок інших складових судової реформи. В зв’язку з цим, НААУ також звернулася до спікера парламенту з приводу  того, чи було направлено законопроекти №№9055, 9055-1 та 9055-2 до Венеціанської комісії. 

 

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування