Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - РАУ відмовилася надавати ДФС дані про адвокатів з ЄРАУ

РАУ відмовилася надавати ДФС дані про адвокатів з ЄРАУ

Щодо функціонування ЄРАУ 14:14 Чт 04.10.18 9834 Переглядів Версія для друку

Рада адвокатів України повідомила ДФС про те, що законом не передбачено повноваження РАУ про передачу даних ЄРАУ будь-яким органам.

Про це йдеться у рішенні РАУ № 130 «Про результати розгляду листа Державної фіскальної служби України щодо інформаційної взаємодії з Радою адвокатів України» від 8 вересня 2018 року.

Обов’язку чи повноважень Ради адвокатів України на передачу відомостей Єдиного реєстру адвокатів України будь-яким органам ні спеціальним законодавством про адвокатуру та адвокатську діяльність, ні Положенням про Раду адвокатів України, ні Порядком ведення Єдиного реєстру адвокатів України, затвердженим на виконання статті 17 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», не передбачено», - ідеться у рішенні РАУ.

За приписами статті 3 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» правовою основою діяльності адвокатури України є Конституція України, цей Закон, інші законодавчі акти України. Постанови Кабінету Міністрів України за своєю формою є підзаконними актами, приймаються уповноваженими нормотворчими суб’єктами на основі і на виконання законів і не повинні суперечити їм.

У своєму зверненні Державна фіскальна служба України звертає увагу, що підпунктом 3 пункту 6 Порядку подання суб’єктами інформаційних відносин інформації про платників податків, об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, для забезпечення ведення їх обліку, а також обчислення та справляння податків і зборів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2011 року No1386 встановлено, що Рада адвокатів України подає ДФС та/або її територіальним органам за місцезнаходженням інформацію про адвокатів, включених до Єдиного реєстру адвокатів України, зокрема, прізвище, ім’я та по-батькові адвоката, номер і дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю (номер і дата прийняття рішення про включення адвоката іноземної держави до Єдиного реєстру адвокатів України), найменування і місцезнаходження адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання, адреса робочого місця адвоката, номери засобів зв’язку, інформацію про зупинення або припинення права на заняття адвокатською діяльністю, інші відомості, передбачені законом.

РАУ наголосила на тому, ні спеціальним Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», ні Положенням про Раду адвокатів України, ні Порядком ведення Єдиного реєстру адвокатів України не передбачено обов’язку Ради адвокатів України передавати Державній фіскальній службі України та/або її територіальним органам інформацію, що міститься в ЄРАУ.

Інформація ЄРАУ є відкритою та загальнодоступною на офіційному веб-сайті НААУ.

Популярні новини

Вестник:№4 квітень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування