"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Розпочалася конференція “АДВОКАТУРА ЯК ІНСТИТУТ ЗБЕРЕЖЕННЯ ДЕМОКРАТІЇ І ГАРАНТІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ”

Національна асоціація адвокатів України проводить конференцію “Адвокатура як інститут збереження демократії і гарантія прав людини в Україні”.
Захід відбувається за участю Стефано Сенсі — повноважного представника управління спеціальних процедур офісу Верховного Комісара ООН з прав людини, який перебуває з візитом в Україні.
У конференції беруть участь також представники ОБСЄ, моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, судді Верховного суду Сергій Жуков та Станіслав Голубицький, заступник Генерального прокурора-керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, адвокати, керівники органів адвокатського самоврядування.
Відкриваючи дискусію, Голова НААУ Лідія Ізовітова наголосила на головній меті конференції — привернути увагу міжнародної спільноти до порушення прав адвокатів в Україні.
“Сьогодні іде наступ на той фундаментальний принцип, який кожному громадянину дає право отримувати правову допомогу; і наступ на те, щоб не кожен адвокат міг здійснювати свою професійну діяльність. Адвокатура в демократичному суспільстві є важливим правозахисним інститутом, від міцності якого залежить рівень захихищеності прав людини”, - сказала Лідія Ізовітова. Вона наголосила на тому, що всі факти порушень прав адвокатів зафіксовані та систематизовані у новому звіті НААУ, який разом з необхідними документами буде переданий міжнародним партнерам.
Стефано Сенсі у вітальному слові пояснив, як працює механізм спецдоповідачів Ради ООН з прав людини через візити до окремих країн, складання звітів та розгляд індивідуальних випадків порушень. Стефано Сенсі повідомив, що у жовтні цього року ї буде підготовлений звіт спеціального доповідача з питань незалежності суддів і адвокатів, який зокрема буде включати проблеми асоціацій адвокатів у різних країнах світу.
За словами Єви Шмідт, у наступному звіті моніторингової місії ООН з прав людини в Україні у вересні цього року буде міститися і огляд тієї проблематики, які присвячена конференція. Моніторингова місія ООН також направляє інформацію до експертів спеціальних процедур ООН, і НААУ для місії в Україні є важливим партнером в оцінкі дотримання прав адвокатів.
Назар Холодницький сказав, що відносини адвокатів та правоохоронців мають відбуватися в рамках законодавства і цим цивілізованим відносинам має сприяти такий захід, який сьогодні проводить НААУ.
Суддя Верховного суду Сергій Жуков наголосив на тому, що посилення незалежності адвокатури необхідно для розвитку демократії і правової допомоги в Україні.
Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк наголосив на тому, що тиск і перешкоджання адвокатській діяльності відбувається і щодо адвокатів, які взяли на себе обов”язок держави надавати кожному гарантовану правову допомогу. Викликом для системи БПД стало і недофінансування з бюджету на 60%, яке вирішилося лише в останні місяці.
До програми конференції включено дві основні панелі — порушення прав адвокатів та інструменти ООН для захисту професійних прав.
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.