"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Розпочалася конференція “АДВОКАТУРА ЯК ІНСТИТУТ ЗБЕРЕЖЕННЯ ДЕМОКРАТІЇ І ГАРАНТІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ”

Національна асоціація адвокатів України проводить конференцію “Адвокатура як інститут збереження демократії і гарантія прав людини в Україні”.
Захід відбувається за участю Стефано Сенсі — повноважного представника управління спеціальних процедур офісу Верховного Комісара ООН з прав людини, який перебуває з візитом в Україні.
У конференції беруть участь також представники ОБСЄ, моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, судді Верховного суду Сергій Жуков та Станіслав Голубицький, заступник Генерального прокурора-керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, адвокати, керівники органів адвокатського самоврядування.
Відкриваючи дискусію, Голова НААУ Лідія Ізовітова наголосила на головній меті конференції — привернути увагу міжнародної спільноти до порушення прав адвокатів в Україні.
“Сьогодні іде наступ на той фундаментальний принцип, який кожному громадянину дає право отримувати правову допомогу; і наступ на те, щоб не кожен адвокат міг здійснювати свою професійну діяльність. Адвокатура в демократичному суспільстві є важливим правозахисним інститутом, від міцності якого залежить рівень захихищеності прав людини”, - сказала Лідія Ізовітова. Вона наголосила на тому, що всі факти порушень прав адвокатів зафіксовані та систематизовані у новому звіті НААУ, який разом з необхідними документами буде переданий міжнародним партнерам.
Стефано Сенсі у вітальному слові пояснив, як працює механізм спецдоповідачів Ради ООН з прав людини через візити до окремих країн, складання звітів та розгляд індивідуальних випадків порушень. Стефано Сенсі повідомив, що у жовтні цього року ї буде підготовлений звіт спеціального доповідача з питань незалежності суддів і адвокатів, який зокрема буде включати проблеми асоціацій адвокатів у різних країнах світу.
За словами Єви Шмідт, у наступному звіті моніторингової місії ООН з прав людини в Україні у вересні цього року буде міститися і огляд тієї проблематики, які присвячена конференція. Моніторингова місія ООН також направляє інформацію до експертів спеціальних процедур ООН, і НААУ для місії в Україні є важливим партнером в оцінкі дотримання прав адвокатів.
Назар Холодницький сказав, що відносини адвокатів та правоохоронців мають відбуватися в рамках законодавства і цим цивілізованим відносинам має сприяти такий захід, який сьогодні проводить НААУ.
Суддя Верховного суду Сергій Жуков наголосив на тому, що посилення незалежності адвокатури необхідно для розвитку демократії і правової допомоги в Україні.
Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк наголосив на тому, що тиск і перешкоджання адвокатській діяльності відбувається і щодо адвокатів, які взяли на себе обов”язок держави надавати кожному гарантовану правову допомогу. Викликом для системи БПД стало і недофінансування з бюджету на 60%, яке вирішилося лише в останні місяці.
До програми конференції включено дві основні панелі — порушення прав адвокатів та інструменти ООН для захисту професійних прав.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).