Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - У ситуації реальної загрози руйнування незалежного інституту адвокатури НААУ підтримує мирну акцію адвокатів Дніпропетровської області

У ситуації реальної загрози руйнування незалежного інституту адвокатури НААУ підтримує мирну акцію адвокатів Дніпропетровської області

Звернення 17:08 Нд 12.08.18 1801 Переглядів Версія для друку

Бездіяльність правоохоронців у запобіганні порушенням прав адвокатів та протидії таким порушенням змушує адвокатуру вдаватися до привернення уваги громадськості до цієї проблеми та вираження публічного протесту.

10 серпня 2018 року Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ провів прес-конференцію за участю окремих адвокатів, які зазнали нападу з боку праворадикальних організацій за свою правову позицію в резонансних кримінальних справах. При цьому сам Комітет також був ціллю псевдоактивістів, які умисно зірвали засідання Комітету 31 липня, аби заблокувати законне право адвокатів захистити порушені права своїх колег.

13 серпня адвокати Дніпропетровщини вийдуть на пікет проти порушення професійних прав під приміщенням Головного управління Національної поліції в регіоні.

Приводом для цієї акції стало побиття правоохоронцями адвоката Оксани Рагозіної, яке відбулося у Кривому Розі 9 серпня 2018 року. В цілому впродовж 2017-2018 року лише у Дніпропетровській області зафіксовано 7 випадків застосування насильства та інших порушень професійних прав адвокатів з боку працівників правоохоронних органів. Рада адвокатів Дніпропетровської області зверталася до Головного управління Нацполіції та інших правоохоронних органів з приводу цих фактів, однак ані належного письмового реагування, ані ефективного розслідування цих злочинів проти адвокатів домогтися неможливо.

Рада Адвокатів Дніпропетровської області та регіональний Комітет захисту професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності регіону закликають колег приєднатися до акції і разом продемонструвати активну позицію професійної адвокатської спільноти щодо неприпустимості порушення професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.

Протест адвокатів Дніпропетровщини відбудеться 13 серпня о 10.00 год. за адресою вулиця Троїцька, 20А, Дніпро́, Дніпропетровська область біля будівлі Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

Адвокатська спільнота Дніпропетровщини вимагатиме ретельної перевірки стану розслідування кримінальних проваджень за заявами 7 адвокатів області, права яких були грубо порушені працівниками правоохоронних органів, та встановити реальні причини та конкретних службових осіб, відповідальних за махінації з ЄРДР. Ідеться про невнесення до ЄРДР інформації про попередню кваліфікацію злочинів щодо адвокатів (за будь-якими  іншими статтями КК України, окрім об’єктивно необхідних для внесення ст.ст.397,398 КК України). Адвокати вимагатимуть звіту про причини затягування процесу досудового слідства по кримінальним провадженням за заявами адвокатів, та надання письмових вказівок про виконання слідчих та процесуальних дій, необхідних для ефективного розслідування і подальшого направлення кримінальних проваджень до суду. Винні у блокуванні належного розслідування посадові особи та причетні до нападу до адвокатів правоохоронці мають бути притягнуті до відповідальності.

Позиція адвокатів Дніпропетровської області полягає в тому, що мають бути встановлені причини стрімкого зростання кількості випадків умисного незаконного перешкоджання професійній діяльності, погроз, насильства щодо адвокатів з боку співробітників НП в Дніпропетровській області.

НААУ наголошує на тому, що в останні тижні ця тенденція посилюється по всій Україні. Як єдина професійна організація адвокатів, НААУ неодноразово зверталася до керівництва держави, правоохоронних органів та міжнародних партнерів щодо втручання у професійну діяльність адвокатів, нападів на адвокатів у резонансних справах, атак на органи адвокатського самоврядування та блокування їхньої діяльності тощо. Наразі НААУ констатує відсутність адекватної правової реакції на вказані правопорушення; реальну безкарність правоохоронців, причетних до порушення професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. При цьому на національному рівні атака на адвокатуру відбувається за участю псевдоактивістів, представників політичних сил та правоохоронних органів. У цьому також бере активну участь група осіб, які вчиняли неодноразові спроби до рейдерського захоплення органів адвокатського самоврядування та наразі перебувають під дією дисциплінарної відповідальності.

З кінця липня сталося 6 випадків нападу на адвокатів у резонансних кримінальних справах та на приміщення органів адвокатського самоврядування. Зокрема, 31 липня представники праворадикальної організації С14 заблокували приміщення НААУ, де мало відбутися засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, а 2 серпня відбулося силове захоплення приміщення НААУ та блокування засідання КДКА м. Києва. Попри звернення НААУ до керівництва держави та правоохоронних органів, жодної реакції на протидію порушенням прав адвокатів та адвокатури в цілому досі немає.

У ситуації реальної загрози руйнування незалежного інституту адвокатури НААУ підтримує мирну акцію адвокатів Дніпропетровської області та закликає адвокатів до активної публічної позиції на захист права на професію заради збереження конституційних прав громадян на професійну правничу допомогу.

Популярні новини

Вестник:№1 лютий 2019 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування