"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У Києві стався черговий напад на адвоката з боку радикальних організацій

7 серпня у приміщенні Апеляційного суду м. Києва члени праворадикальної організації С14 здійснили напад на адвоката Олега Поваляєва.
Поваляєв брав участь у судовому засіданні, на якому були присутні декілька осіб з символікою однієї з праворадикальних організацій, які протягом судового засідання, поводили себе відверто провокаційно, демонструючи повну зневагу до учасників судового процесу, намагаючись зірвати судове засідання.
Після зауважень адвоката щодо неприпустимості такої поведінки двоє з них схопили адвоката за руки, а третя особа нанесла удар рукою в область обличчя. Після оголошення перерви у судовому засідання, адвокат Олег Поваляєв на виході з залу суду зіштовхнувся з групою молодиків, в кількості біля 30 осіб. Вигукуючи образи та нецензурну лайку почали погрожувати йому фізичною розправою у зв`язку з тим, що адвокат, на їхню думку, захищає ні того, кого «треба».
Зі сторони поліції, яка була присутня під час вказаних подій, не було жодної реакції. Фактично з боку правоохоронців мало місце потурання правопорушникам у вчиненні злочину.
«Ми бачимо ще один прецедент, коли невідомі особи у зрозумілий їм спосіб вказують адвокату, хто має право на правничу допомогу, а хто ні. Хоча Конституція дає таке право кожному, очевидно, члени цієї організації не знають про приписи Основного закону, а поліція, хоч і знає, проте байдуже ставиться до порушень професійних прав адвокатів та конституційних прав громадян”, - констатувала Голова Комітету захисту прав адвокатів Ганна Боряк.
За вказаним фактом Олег Поваляєв подав повідомлення про кримінальне правопорушення, наразі адвокат проходить медичне обстеження для встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень.
Вказана ситуація буде предметом розгляду на черговому засіданні Комітету захисту прав адвокатів НААУ, що відбудеться 10 серпня 2018.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.