"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У Києві стався черговий напад на адвоката з боку радикальних організацій

7 серпня у приміщенні Апеляційного суду м. Києва члени праворадикальної організації С14 здійснили напад на адвоката Олега Поваляєва.
Поваляєв брав участь у судовому засіданні, на якому були присутні декілька осіб з символікою однієї з праворадикальних організацій, які протягом судового засідання, поводили себе відверто провокаційно, демонструючи повну зневагу до учасників судового процесу, намагаючись зірвати судове засідання.
Після зауважень адвоката щодо неприпустимості такої поведінки двоє з них схопили адвоката за руки, а третя особа нанесла удар рукою в область обличчя. Після оголошення перерви у судовому засідання, адвокат Олег Поваляєв на виході з залу суду зіштовхнувся з групою молодиків, в кількості біля 30 осіб. Вигукуючи образи та нецензурну лайку почали погрожувати йому фізичною розправою у зв`язку з тим, що адвокат, на їхню думку, захищає ні того, кого «треба».
Зі сторони поліції, яка була присутня під час вказаних подій, не було жодної реакції. Фактично з боку правоохоронців мало місце потурання правопорушникам у вчиненні злочину.
«Ми бачимо ще один прецедент, коли невідомі особи у зрозумілий їм спосіб вказують адвокату, хто має право на правничу допомогу, а хто ні. Хоча Конституція дає таке право кожному, очевидно, члени цієї організації не знають про приписи Основного закону, а поліція, хоч і знає, проте байдуже ставиться до порушень професійних прав адвокатів та конституційних прав громадян”, - констатувала Голова Комітету захисту прав адвокатів Ганна Боряк.
За вказаним фактом Олег Поваляєв подав повідомлення про кримінальне правопорушення, наразі адвокат проходить медичне обстеження для встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень.
Вказана ситуація буде предметом розгляду на черговому засіданні Комітету захисту прав адвокатів НААУ, що відбудеться 10 серпня 2018.
Популярні новини

За кордоном
Адвокатів, які бездумно застосували ШІ, оштрафували у США
Кількість випадків, коли адвокати використовують штучний інтелект без належної перевірки, зростає. Суддів ця тенденція лякає, оскільки галюцинації ШІ можуть потрапити до судових рішень.

Гарантії діяльності
Офісу Генпрокурора нагадали про незаконність обшуків у адвокатів…
Хоча обшук житла має проводитися лише за вмотивованим рішенням суду, закон передбачає невідкладні випадки, коли слідчий, дізнавач чи прокурор можуть увійти до володіння особи до постановлення ухвали слідчого судді. Цим винятком із правила правоохоронці часто зловживають.

Законодавство
Шість місяців від моменту загрози: варто уточнити зміни до ЦК щодо…
Розкриття змісту конкретних обставин, наявність яких надає суду підстави для застосування не дворічного, а шестимісячного строку для оголошення зниклого безвісти в умовах воєнних дій померлим, убачається правильним.

Анонс
Триває збір заявок на другий літературний конкурс серед адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України збирають заявки на другий всеукраїнський конкурс «Мовою прози», який покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори.

Гарантії діяльності
РАУ вимагає перевірити справжність листа СБУ про «небезпечну»…
Рада адвокатів України звернеться до голови Служби безпеки України Василя Малюка з приводу перевірки інформації про «негативні тенденції інституту адвокатури», яка поширюється від імені СБУ деякими медіа.

Законодавство
Більше штрафів – більше ризиків: адвокати оцінили зміни у сфері…
Саме лише посилення відповідальності за порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, хоча і сприятиме збереженню природних ресурсів, водночас не усуває існуючих корупційних ризиків.

Гарантії діяльності
Конвенція РЄ про захист професії адвоката відкрита для підписання
Тринадцять країн-учасниць Ради Європи підписали Конвенцію про захист професії адвоката, що була ухвалена Комітетом Міністрів РЄ 12 березня 2025 року. Ще чотири країни зроблять це сьогодні. України серед них немає.

Навчання
Самотність як виклик: адвокатам нагадали, що дружба – це навичка
Сьогодні більше половини людей у світі почуваються самотніми. І це не просто емоційна скарга. Самотність впливає на здоров’я так само руйнівно, як куріння чи алкогольна залежність. Адвокати – не виняток.