НААУ звернулася до керівництва держави та міжнародної спільноти з приводу руйнування адвокатури
Національна асоціація адвокатів України звернулася до Президента України з приводу надзвичайної ситуації, яка складається в Україні довкола адвокатури як незалежного конституційного інституту захисту прав Людини.
Заяву також направлено до Прем”єр-міністра, Голови Верховної Ради, Генерального прокурора, голови Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ, секретаря РНБО, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, а також очільників представництв міжнародних організацій, офісу Ради Європи, послів країн Великої сімки, представництва Євросоюзу.
У заяві ідеться про те, що “останніми днями особливо активно, довкола діяльності органів адвокатського самоврядування відбувається нагнітання нездорової суспільної ситуації, лунають спекулятивні звинувачення політичного характеру на адресу органів адвокатського самоврядування, відбувається дискредитація та тиск на адвокатів у чутливих резонансних справах”.
При цьому погрози та тиск перейшли з інформаційного поля до реального фізичного впливу на окремих адвокатів та діяльність адвокатури в цілому.
У заяві згадано про те, що 30 липня 2018 відбувся зрив засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ. На засіданні планувалося розглянути порушення прав адвоката Валентина Рибіна, який 27 липня 2018 року зазнав фізичного нападу з боку групи активістів цієї організації безпосередньо у приміщенні Апеляційного суду м. Києва, де перебував у справі свого клієнта. При цьому правоохоронні органи, до яких у всіх випадках зверталась НААУ, не припинили незаконні дії з боку так званих активістів і фактично допустили блокування та тиск на діяльність адвокатського самоврядування.
На 2 серпня 2018 року заплановано засідання КДКА м. Києва, під час якого очікується залучення більшої кількості псевдоактивістів та вчинення жорстких незаконних дій стосовно адвокатів, блокування діяльності НААУ, пошкодження майна та вчинення насильницьких дій щодо людей.
“Подібні ситуації безкарного застосування насильства до адвокатів вже відбувалися і раніше під час з`їздів адвокатів 2014-2015 років, силового захоплення учасників засідання Ради адвокатів України та приміщення Національної асоціації адвокатів України, внаслідок чого блокувалась діяльність органів адвокатського самоврядування. Відтак, ми маємо всі підстави заявити про те, що держава просто усунулася від виконання свого обов’язку гарантувати безперешкодну та безпечну діяльність незалежної адвокатури”, - ідеться у заяві.
“Фактично, за бездіяльності влади, радикальні організації наразі прагнуть отримати всі інструменти для знищення конституційного інституту захисту та поділу людей на тих, хто має право на захист, і тих, хто такого права позбавлений за волею натовпу.
Руйнуючи всі принципи законності, верховенства права та рівності громадян у їхніх правах, радикали, їхні підбурювачі та покровителі прагнуть фізично усувати адвокатів від виконання професійних обов’язків. Крайнім проявом таких дій уже стало вбивство відомого адвоката Юрія Грабовського за професійну діяльність та з політичних мотивів”, - сказано у заяві.
НААУ вважає таку ситуацію неприйнятною і такою, що вимагає уваги не лише керівництва держави, а й міжнародної демократичної спільноти, оскільки йдеться про цілеспрямоване знищення найбільшої цінності: прав та свобод Людини в Україні.
“Небезпечними є наслідки подальшої безкарності подібних незаконних дій, якими стануть позбавлення права людей на захист від кримінального переслідування та правничої допомоги у судах. Громадяни України опиняться беззахисними у відстоюванні своїх прав та законних інтересів”, - сказано в заяві НААУ.
За таких обставин єдина професійна організація адвокатів звертається із закликом про негайну та всебічну допомогу у відновленні прав та гарантій адвокатів, відновленні прав людини в Україні на професійну правову допомогу та захист.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Адвокатці погрожували в Хмельницькому - відкрито кримінальну…
За фактом втручання в діяльність представника особи Хмельницьке районне управління ГУНП Хмельницької області відкрило кримінальне провадження проти чоловіка, який погрожував адвокатці своєї колишньої дружини.
Видання
Монографію з історії судочинства та адвокатури Слобідської України…
У Львові в Українському Католицькому Університеті презентовано книгу учасниці проекту «Історія адвокатури України» Центру досліджень адвокатури і права НААУ Світлани Потапенко «Замість себе вірю в суді бути…»: Адвокати Слобожанщини у XVIII ст.».
За кордоном
Чеське сімейне право для українців: що варто знати
Основною відмінністю правового підходу до розгляду сімейних справ у Чеській Республіці є комплексне вирішення питань, що виникають під час шлюборозлучних процесів. Перед ухваленням рішення про розірвання шлюбу суд визначає порядок опіки та участі батьків у вихованні спільної дитини, поділу майна колишнього з подружжя, аліментних зобов’язань.
Регіони
Як адвокати творили історію української державності – семінар у…
Історичний шлях української адвокатури через біографії її видатних представників дослідили вчені-історики у Львові під час наукового семінару «Адвокатура України в іменах і фактах».
Гарантії діяльності
На поліцейських, що пригрозили адвокату скаргою, наклали стягнення
В ході проведення службового розслідування стосовно порушення працівниками поліції професійних прав та гарантій адвокатської діяльності було встановлено неналежне виконання правоохоронцями службових обов’язків. Порушників покарали в дисциплінарному порядку.
Видання
Сімейне право: черговий інформаційний дайджест оприлюднив Комітет…
Охорона дитинства, протидія домашньому насильству, відпустки для догляду за дитиною, поділ майна подружжя, стягнення аліментів, позбавлення та поновлення батьківських прав…
Анонс
В Одесі говоритимуть про минуле, сучасність та майбутнє адвокатури
8 листопада 2024 року в Одесі відбудеться ХІV Міжнародна науково-практична конференція «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє». В рамках заходу проходитимуть «Бронзівські читання» з питань адвокатської етики, а також майстер-класи.
Законодавство
Уточнення вимог до протоколу НСРД сприятиме реалізації права на…
До протоколу негласної слідчої (розшукової) дії пропонується вносити відомості про перебіг її проведення та застосовані технічні засоби. Це дасть змогу стороні захисту та суду визначати порушення на стадії досудового розслідування та вживати заходи реагування.