"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ звернулася до керівництва держави та міжнародної спільноти з приводу руйнування адвокатури

Національна асоціація адвокатів України звернулася до Президента України з приводу надзвичайної ситуації, яка складається в Україні довкола адвокатури як незалежного конституційного інституту захисту прав Людини.
Заяву також направлено до Прем”єр-міністра, Голови Верховної Ради, Генерального прокурора, голови Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ, секретаря РНБО, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, а також очільників представництв міжнародних організацій, офісу Ради Європи, послів країн Великої сімки, представництва Євросоюзу.
У заяві ідеться про те, що “останніми днями особливо активно, довкола діяльності органів адвокатського самоврядування відбувається нагнітання нездорової суспільної ситуації, лунають спекулятивні звинувачення політичного характеру на адресу органів адвокатського самоврядування, відбувається дискредитація та тиск на адвокатів у чутливих резонансних справах”.
При цьому погрози та тиск перейшли з інформаційного поля до реального фізичного впливу на окремих адвокатів та діяльність адвокатури в цілому.
У заяві згадано про те, що 30 липня 2018 відбувся зрив засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ. На засіданні планувалося розглянути порушення прав адвоката Валентина Рибіна, який 27 липня 2018 року зазнав фізичного нападу з боку групи активістів цієї організації безпосередньо у приміщенні Апеляційного суду м. Києва, де перебував у справі свого клієнта. При цьому правоохоронні органи, до яких у всіх випадках зверталась НААУ, не припинили незаконні дії з боку так званих активістів і фактично допустили блокування та тиск на діяльність адвокатського самоврядування.
На 2 серпня 2018 року заплановано засідання КДКА м. Києва, під час якого очікується залучення більшої кількості псевдоактивістів та вчинення жорстких незаконних дій стосовно адвокатів, блокування діяльності НААУ, пошкодження майна та вчинення насильницьких дій щодо людей.
“Подібні ситуації безкарного застосування насильства до адвокатів вже відбувалися і раніше під час з`їздів адвокатів 2014-2015 років, силового захоплення учасників засідання Ради адвокатів України та приміщення Національної асоціації адвокатів України, внаслідок чого блокувалась діяльність органів адвокатського самоврядування. Відтак, ми маємо всі підстави заявити про те, що держава просто усунулася від виконання свого обов’язку гарантувати безперешкодну та безпечну діяльність незалежної адвокатури”, - ідеться у заяві.
“Фактично, за бездіяльності влади, радикальні організації наразі прагнуть отримати всі інструменти для знищення конституційного інституту захисту та поділу людей на тих, хто має право на захист, і тих, хто такого права позбавлений за волею натовпу.
Руйнуючи всі принципи законності, верховенства права та рівності громадян у їхніх правах, радикали, їхні підбурювачі та покровителі прагнуть фізично усувати адвокатів від виконання професійних обов’язків. Крайнім проявом таких дій уже стало вбивство відомого адвоката Юрія Грабовського за професійну діяльність та з політичних мотивів”, - сказано у заяві.
НААУ вважає таку ситуацію неприйнятною і такою, що вимагає уваги не лише керівництва держави, а й міжнародної демократичної спільноти, оскільки йдеться про цілеспрямоване знищення найбільшої цінності: прав та свобод Людини в Україні.
“Небезпечними є наслідки подальшої безкарності подібних незаконних дій, якими стануть позбавлення права людей на захист від кримінального переслідування та правничої допомоги у судах. Громадяни України опиняться беззахисними у відстоюванні своїх прав та законних інтересів”, - сказано в заяві НААУ.
За таких обставин єдина професійна організація адвокатів звертається із закликом про негайну та всебічну допомогу у відновленні прав та гарантій адвокатів, відновленні прав людини в Україні на професійну правову допомогу та захист.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.