"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ звернулася до керівництва держави та міжнародної спільноти з приводу руйнування адвокатури

Національна асоціація адвокатів України звернулася до Президента України з приводу надзвичайної ситуації, яка складається в Україні довкола адвокатури як незалежного конституційного інституту захисту прав Людини.
Заяву також направлено до Прем”єр-міністра, Голови Верховної Ради, Генерального прокурора, голови Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ, секретаря РНБО, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, а також очільників представництв міжнародних організацій, офісу Ради Європи, послів країн Великої сімки, представництва Євросоюзу.
У заяві ідеться про те, що “останніми днями особливо активно, довкола діяльності органів адвокатського самоврядування відбувається нагнітання нездорової суспільної ситуації, лунають спекулятивні звинувачення політичного характеру на адресу органів адвокатського самоврядування, відбувається дискредитація та тиск на адвокатів у чутливих резонансних справах”.
При цьому погрози та тиск перейшли з інформаційного поля до реального фізичного впливу на окремих адвокатів та діяльність адвокатури в цілому.
У заяві згадано про те, що 30 липня 2018 відбувся зрив засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ. На засіданні планувалося розглянути порушення прав адвоката Валентина Рибіна, який 27 липня 2018 року зазнав фізичного нападу з боку групи активістів цієї організації безпосередньо у приміщенні Апеляційного суду м. Києва, де перебував у справі свого клієнта. При цьому правоохоронні органи, до яких у всіх випадках зверталась НААУ, не припинили незаконні дії з боку так званих активістів і фактично допустили блокування та тиск на діяльність адвокатського самоврядування.
На 2 серпня 2018 року заплановано засідання КДКА м. Києва, під час якого очікується залучення більшої кількості псевдоактивістів та вчинення жорстких незаконних дій стосовно адвокатів, блокування діяльності НААУ, пошкодження майна та вчинення насильницьких дій щодо людей.
“Подібні ситуації безкарного застосування насильства до адвокатів вже відбувалися і раніше під час з`їздів адвокатів 2014-2015 років, силового захоплення учасників засідання Ради адвокатів України та приміщення Національної асоціації адвокатів України, внаслідок чого блокувалась діяльність органів адвокатського самоврядування. Відтак, ми маємо всі підстави заявити про те, що держава просто усунулася від виконання свого обов’язку гарантувати безперешкодну та безпечну діяльність незалежної адвокатури”, - ідеться у заяві.
“Фактично, за бездіяльності влади, радикальні організації наразі прагнуть отримати всі інструменти для знищення конституційного інституту захисту та поділу людей на тих, хто має право на захист, і тих, хто такого права позбавлений за волею натовпу.
Руйнуючи всі принципи законності, верховенства права та рівності громадян у їхніх правах, радикали, їхні підбурювачі та покровителі прагнуть фізично усувати адвокатів від виконання професійних обов’язків. Крайнім проявом таких дій уже стало вбивство відомого адвоката Юрія Грабовського за професійну діяльність та з політичних мотивів”, - сказано у заяві.
НААУ вважає таку ситуацію неприйнятною і такою, що вимагає уваги не лише керівництва держави, а й міжнародної демократичної спільноти, оскільки йдеться про цілеспрямоване знищення найбільшої цінності: прав та свобод Людини в Україні.
“Небезпечними є наслідки подальшої безкарності подібних незаконних дій, якими стануть позбавлення права людей на захист від кримінального переслідування та правничої допомоги у судах. Громадяни України опиняться беззахисними у відстоюванні своїх прав та законних інтересів”, - сказано в заяві НААУ.
За таких обставин єдина професійна організація адвокатів звертається із закликом про негайну та всебічну допомогу у відновленні прав та гарантій адвокатів, відновленні прав людини в Україні на професійну правову допомогу та захист.
Популярні новини

Навчання
Використовувати практику ЄСПЛ навчали адвокатів на вебінарі
Якщо судові засідання призначаються день в день або на розгляд матеріалів справи адвокату надається кілька годин – чи є це порушенням права на захист з точки зору практики Європейського суду з прав людини? Приклади конкретних кейсів розглянули на вебінарі.

Навчання
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару
Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.