Держава уникає обов’язку захищати адвокатів від втручання у їхню професійну діяльність
Держава уникає обов’язку захищати адвокатів від втручання у їхню професійну діяльність .
Так Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності прокоментувала блокування засідання Комітету з боку праворадикальної організації С14.
На 30 липня о 15:00 було анонсовано екстрене засідання, під час якого мала розглядатися ситуація із нападом на адвоката Валентина Рибіна. 27 липня представники цієї організації здійснили напад на адвоката у приміщенні Апеляційного суду м. Києва.
Оскільки Комітет мав інформацію про те, що на засіданні можуть бути провокації з боку сторонніх осіб, то звернувся до управління поліції Подільського району для забезпечення безпеки та громадського порядку. Перестороги Комітету підтвердилися, і засідання не змогло відбутися у запланованому приміщенні НААУ через агресивну провокуючу поведінку понад 30 молодиків спортивної зовнішності.
«Хоча працівники поліції і прийшли завчасно до приміщення Національної асоціації адвокатів України, вони не перешкоджали представникам С14 , чия масова присутність та агресивна налаштованість унеможливила проведення засідання Комітету», - констатувала Ганна Боряк.
Така ситуація, за її словами, свідчить про те, що держава відсторонилася від забезпечення гарантій адвокатської діяльності та по суті дає карт бланш для здійснення тиску та фізичного насильства стосовно захисників. Ототожнення адвоката з клієнтом заборонено законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», проте, порушення цієї норми по суті ігнорується правоохоронцями.
«По суті, держава ігнорує як власне порушення прав адвокатів, навіть якщо вони відбувається безпосередньо в судах, так і зусилля самої адвокатської спільноти, направлені на розгляд таких ситуацій та захист колег законними методами. Через бездіяльність поліцейських сьогодні була створена реальна перешкода роботі адвокатського самоврядування», - сказала Ганна Боряк.
Комітет звернеться до управління поліції з проханням розслідувати бездіяльність працівників поліції, направлених для забезпечення порядку у приміщенні НААУ.
Популярні новини
Війна
Остеоінтеграційне протезування: переваги і ризики обговорили за…
Через війну в Україні протезування сьогодні потребують понад 10 тисяч осіб. Однією із перспективних технологій уважається остеоінтеграція. Водночас, вона потребує розробки і закріплення стандартів сертифікування.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Навчання
Самозалісені землі: адвокати дали поради із захисту комунальної…
Коли земля природнім шляхом вкривається лісом, така ділянка за законом називається самозалісеною. Якщо для екології це цілком позитивне явище, то для місцевих рад – проблема. Адже прокуратура може побачити протиправну бездіяльність місцевої влади, яка не хоче віддавати ці землі лісгоспам.
Видання
Публікуємо Вісник НААУ за жовтень 2024 року
Вісник НААУ за жовтень 2024 року
Призначення
У Чехії та Гані з’явилися представники НААУ
У м. Карлові Вари (Чеська Республіка) та м. Аккра (Республіка Гана) призначено представників Національної асоціації адвокатів України.
Законодавство
Ідею уточнення строків досудового розслідування підтримали в НААУ
Проект Закону № 12060 від 24.09.2024 «Про внесення змін до статті 219 Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення строків досудового розслідування у кримінальних провадженнях у яких особі не повідомлено про підозру» сприятиме реалізації завдань кримінального провадження.
За кордоном
Право англійське, перспектива - українська: юристи обговорили…
В Юридичному товаристві Англії та Уельсу пройшов щорічний Форум англійського права (English Law Forum), який цьогоріч був присвячений питанням українського законодавства і юридичної практики.
Законодавство
СЗЧ та дезертирство: чи варто зупиняти військову службу?
Наслідком добровільного повернення на службу військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини або дезертирували із ЗСУ, може бути поновлення служби без складних умовностей. Водночас, відмова від призупинення військової служби не є обґрунтованою.