Справу щодо порушення прав адвокатів в одній резонансній кримінальній справі внесено до ЄРДР
За заявою Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ стосовно втручання в адвокатську таємницю адвокатів Лисака О.М., Дроздовського Л.П., Дорошенка К.К. Спеціалізованої антикорупційною прокуратурою розпочате досудове слідство за ч. 2 ст. 397 КК України.
Так, вказані адвокати здійснюють повноваження захисників у одній резонансній кримінальній справі. Під час спілкування адвокатів з підзахисним в приміщенні НАБУ, детективами цього відомства здійснювалась незаконна аудіо та відео фіксація конфіденційного спілкування адвоката з клієнтами, що прямо заборонено ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Пізніше записи цих розмов були долучені НАБУ до матеріалів кримінального провадження у якості доказів інкримінованого підзахисному діяння.
Враховуючи такі неприпустимі дії органу досудового розслідування, які є прямим порушенням охоронюваних законом гарантій адвокатської діяльності та професійної таємниці, Комітет звернувся до САП з повідомленням про вчинення кримінальне правопорушення ст. 397 КК України. За наслідком розгляду заяви Комітету, САП було визнано наявність в діях детективів НАБУ ознак складу злочину та внесено відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Підслідність у даному кримінальному провадженні визначено за Головним слідчим управлінням СБУ.
НААУ покладає сподівання на здійснення повного всебічного та неупередженого досудового слідства у кримінальному провадженні та притягнення винних до відповідальності встановленої законом, адже подібні випадки порушення гарантій адвокатської діяльності правоохоронцями, які за відсутністю можливості отримання доказів винуватості особи у передбачений законом спосіб, самі вдаються до вчинення злочину – за останні роки – стали все більш поширеним явищем.
Популярні новини
Війна
Остеоінтеграційне протезування: переваги і ризики обговорили за…
Через війну в Україні протезування сьогодні потребують понад 10 тисяч осіб. Однією із перспективних технологій уважається остеоінтеграція. Водночас, вона потребує розробки і закріплення стандартів сертифікування.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Навчання
Самозалісені землі: адвокати дали поради із захисту комунальної…
Коли земля природнім шляхом вкривається лісом, така ділянка за законом називається самозалісеною. Якщо для екології це цілком позитивне явище, то для місцевих рад – проблема. Адже прокуратура може побачити протиправну бездіяльність місцевої влади, яка не хоче віддавати ці землі лісгоспам.
Призначення
У Чехії та Гані з’явилися представники НААУ
У м. Карлові Вари (Чеська Республіка) та м. Аккра (Республіка Гана) призначено представників Національної асоціації адвокатів України.
Законодавство
Ідею уточнення строків досудового розслідування підтримали в НААУ
Проект Закону № 12060 від 24.09.2024 «Про внесення змін до статті 219 Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення строків досудового розслідування у кримінальних провадженнях у яких особі не повідомлено про підозру» сприятиме реалізації завдань кримінального провадження.
За кордоном
Право англійське, перспектива - українська: юристи обговорили…
В Юридичному товаристві Англії та Уельсу пройшов щорічний Форум англійського права (English Law Forum), який цьогоріч був присвячений питанням українського законодавства і юридичної практики.
Законодавство
СЗЧ та дезертирство: чи варто зупиняти військову службу?
Наслідком добровільного повернення на службу військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини або дезертирували із ЗСУ, може бути поновлення служби без складних умовностей. Водночас, відмова від призупинення військової служби не є обґрунтованою.
Cудова практика
Критерії правомірності обмеженого доступу до адвоката окреслив…
На етапі розслідування доступ до адвоката і правничої допомоги може бути тимчасово обмежений. Але у виняткових випадках і за наявності вагомих причин. Крім цього, таке обмеження має бути тимчасовим і ґрунтуватися на індивідуальній оцінці конкретних обставин справи.