Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Відбулася нарада з керівниками органів адвокатського самоврядування західного регіону

Відбулася нарада з керівниками органів адвокатського самоврядування західного регіону

Регіональне адвокатське самоврядування 17:45 Пт 18.05.18 908 Переглядів Версія для друку

У Львові відбулася нарада з керівниками органів адвокатського самоврядування західного регіону під головуванням Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової.

У нараді взяли участь голови рад адвокатів Хмельницької, Рівненської, Тернопільської, Закарпатської, Волинської та Львівської областей, голови кваліфікаційно-дисциплінарних комісій західних областей.

У своєму виступі Голова НААУ поінформувала про ключові проблеми, з якими стикається адвокатура на сьогоднішній день. Першим питанням наради стала кризова ситуація в бюджеті системи безоплатної правової допомоги. У всіх регіонах країни перед адвокатами виникла заборгованість за надані ними послуги на підставі доручень центрів БПД.

НААУ та профільний комітет з питань БПД консолідує інформацію про суми накопичених заборгованостей в розрізі областей та звернеться до Кабінету міністрів із вимогою розрахуватися з адвокатами за рахунок резервного фонду держбюджету. Також до цієї проблеми має бути привернуто увагу Президента країни як гаранта Конституції та Уповноваженого Верховної ради з прав людини, оскільки така ситуація ставить під ризики конституційні гарантії для кожної людини на отримання професійної правової допомоги.

У цьому контексті була обговорена і реформа системи БПД, яка, окрім прозорого стабільного фінансування, має бути націлена на закриття корупційних вікон та блокування можливостей для перешкоджання професійній діяльності адвокатів. За пропозицією НААУ, зміни мають бути системними і передбачати зменшення витрат на бюрократичну складову і передачу адміністративних повноважень радам адвокатів регіонів, безперешкодну реалізацію права громадян на вільний вибір захисника, точні критерії для тих соціальних груп, які мають право на безоплатну правову допомогу та гарантована державою компенсація за надану адвокатами правову допомогу. Прототипом такої моделі є Німеччина, з адвокатурою якої НААУ має конструктивні давні контакти та інтенсивний обмін досвідом.

Окремою темою розмови стала підготовка проекту змін до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” під егідою Ради з питань судової реформи та викликала спротив з боку адвокатської спільноти. Позиція регіонів стосовно законопроекту була висловлена у резолюції за підсумками спільної наради голів рад адвокатів регіонів та голів КДКА за участю представників регіонів у Раді адвокатів України. Серед ризиків законопроекту було згадано про виключне право адвокатів на представництво в судах. У законопроекті воно витлумачено у такий спосіб, що передбачає можливість для працівників державних органів, установ та організацій представляти їхні інтереси в судах без діючого адвокатського свідоцтва та необхідності дотримуватися прав та обов”язків адвокатів за Правилами адвокатської етики та профільним законом.

Під час наради була детально обговорена Концепція реформування процедури складення кваліфікаційного іспиту для отримання права на заняття адвокатською діяльністю. Документ схвалений Радою адвокатів України 30 березня 2018 року та наразі опрацьовується робочою групою, до складу якої Лідія Ізовітова запропонувала включити голів КДКА регіонів.

У ході наради були обговорені питання функціонування ЄРАУ, процедурні питання видачі ордерів, набуття статусу адвоката особами, стосовно яких існують обставини несумісності. Також йшлося про окремі питання складання адмінпротоколів за ненадання відповіді на адвокатський запит.

 

Популярні новини

Вестник:№1 лютий 2019 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування