Брифінг заступника Голови НААУ, РАУ Валентина Гвоздія та радника Міністра юстиції України Ігоря Алексєєва
08.12.14 р. у Будинку Уряду відбувся брифінг заступника Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Валентина Гвоздія та радника Міністра юстиції України Ігоря Алексєєва.
Брифінг був присвячений питанням завершення спільної роботи Міністерства юстиції та НААУ над внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», робота над якими перебуває вже на завершальній стадії, про що заявив радник Міністра юстиції України Ігор Алексєєв. Додатково з інформацією про захід можливо ознайомитися на офіційному веб-сайті Уряду за посиланням.
Фоторепортаж брифінгу можливо переглянути на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції за посиланням.
Довідково:
Однією з перших ініціатив Уряду в березні 2014 року було саме ініціювання питання розробки нової редакції закону про адвокатуру та змін до всіх процесуальних кодексів, щоб привести інститут адвокатури до європейських стандартів.
Робота над законопроектом про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» тривала більше як півроку.
Над внесенням змін до Закону працювали дві робочі групи адвокатів – при НААУ, РАУ з питань внесення змін та доповнень до зазначеного Закону та при Міністерстві юстиції України, кожна з яких підготувала відповідний законопроект. Рада адвокатів України на своєму засіданні 23-25 квітня 2014 року за пропозицією Міністра юстиції розглянула обидва законопроекти, взяла з них найкраще і об’єднала в єдиний проект, який 26 квітня 2014 року було також винесено на розгляд Позачергового з’їзду адвокатів України і концептуально схвалено більшістю голосів делегатів. Після чого законопроект було скеровано до Міністерства юстиції України з метою його подальшого внесення на розгляд Кабінету Міністрів України.
Як відомо, Міністерством юстиції законопроект направлявся до Ради Європи для отримання відповідних експертних висновків. Уже в кінці листопада Рада Європи зробила попередній висновок і в цілому позитивно оцінила законопроект. Висловлені зауваження, застереження і пропозиції враховані в кінцевій версії документа.
Нагадаємо, що з 2 грудня 2014 року у приміщенні Секретаріату РАУ відбувся Круглий стіл, метою якого стало обговорення проекту висновків експертів Ради Європи щодо законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення адвокатської діяльності». Висновки міжнародних експертів були розроблені в рамках проекту Ради Європи в Україні «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні», який підтримується урядом Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку (SIDA). У роботі круглого столу взяли участь міжнародні експерти, які розробили відповідні висновки та рекомендації до законопроектів, раніше спільно розроблених робочими групами Міністерства юстиції та Національної асоціації адвокатів України, представники інших проектів міжнародних організацій в Україні, Міністерства юстиції та адвокатської спільноти. У ході роботи круглого столу міжнародні експерти презентували учасникам свої висновки по вказаним законопроектам, зазначивши, що розроблені законопроекти в цілому відповідають європейським стандартам та надавши певні зауваження та рекомендації щодо удосконалення окремих положень законопроектів.
Слід зазначити, що законопроект пропонує ряд якісних змін, зокрема:
- даються нові визначення адвоката, адвоката іноземної держави, інших видів правової допомоги, клієнта, конфлікту інтересів, представництва;
- більш детально врегульовано взаємовідносини між адвокатом та державою;
- посилено вимоги до особи, яка бажає стати адвокатом;
- більш детально врегульовано питання стажування;
- з метою посилення якості захисту, який надається в різних судових провадженнях, встановлено монополізацію професії в усіх судових провадженнях;
- розширено, посилено та деталізовано професійні права та гарантії діяльності адвоката та посилено принцип рівності сторін у кримінальному провадженні;
- розширено та деталізовано поняття адвокатської таємниці;
- урегульовано питання адвокатських запитів;
- деталізовано питання адвокатських гонорарів;
- посилено відповідальність адвоката за невиконання рішень органів адвокатського самоврядування;
- розширено компетенцію Ради адвокатів України;
- врегульовано питання фінансового забезпечення органів адвокатського самоврядування;
- встановлено обов’язкову вимогу щодо подачі адвокатом відомостей до ЄРАУ, який цього ще не зробив, для збереження свого статусу адвоката;
- врегульовано питання підтвердження повноважень адвоката в різних провадженнях;
- детально врегульовано питання оподаткування адвокатської діяльності.
Також інформуємо адвокатів, що наразі за ініціативи Президента України в Адміністрації Президента працює Робоча група з підготовки стратегії реформування судоустрою та судочинства, інших суміжних правових інститутів, розроблення планів дій щодо її впровадження, в рамках якої також здійснюється опрацювання згаданого законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення адвокатської діяльності» на виконання розділу V Стратегії «Адвокатура. Прокуратура. Безоплатна правова допомога».
До участі у роботі цієї групи запрошена Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова.
Національна асоціація адвокатів України сподівається, що всі ті необхідні та виважені спільні напрацювання Міністерства юстиції та НААУ, які схвалені адвокатською спільнотою на з'їзді адвокатів України будуть підтримані членами Робочої групи.
Популярні новини
Законодавство
Необхідно прописати підстави віднесення ГО до ветеранського, -…
Будь-яке громадське об’єднання, визначивши у своїх статутних документах відповідну мету діяльності, стане ГО ветеранів війни та відповідно отримує право на визначені законом пільгові умови діяльності.
Cудова практика
Чи можна отримати відстрочку від призову через адвокатський запит, -…
Одним із видів адвокатської діяльності є представництво, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов’язків клієнта, в тому числі у державних органах. Чи може адвокатський запит до ТЦК замінити особисте звернення військовозобовʼязаного?
Захист військових
Військові кримінальні правопорушення: види, особливості…
Кримінальна відповідальність за військові кримінальні правопорушення встановлена Розділом ХІХ «Кримінальні правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби» Кримінального кодексу.
Євроінтеграція
Тінь розсіюється після справжнього дослідження, - Л.Ізовітова про…
Тіньовий звіт коаліції громадських організацій про стан справ в Україні та звіт Єврокомісії, які містять розділи про адвокатуру, були підготовлені без участі НААУ – єдиної в Україні професійної організації адвокатів. Тому існує сумнів у об’єктивності та достовірності поданої інформації.
За кордоном
Перспективи отримання пенсії українцями, які працюють на Кіпрі
Після початку повномасштабного вторгнення близько двадцяти тисяч українців виїхали до Республіки Кіпр, отримали там статус тимчасового захисту та влаштувався на роботу. Чи буде зараховуватися страховий стаж для призначення пенсії?
Анонс
В Україні визначать молодих правників року у 15-ти номінаціях
Аби підтримати талановиту молодь, професійне зростання та престиж праці Рада молодих юристів України проводить Всеукраїнський щорічний конкурс «Молодий правник року» за підсумками 2023 року.
Законодавство
Цивільний захист: що забули прописати у змінах, - висновок Комітету…
Автори законодавчої ініціативи формально підійшли до імплементації Механізму цивільного захисту ЄС у національне законодавство. Зокрема, потребує удосконалення термінологія, процедурні моменти та обмін даними.
За кордоном
Українцям у Франції підготували Сімейний порадник
Українські юристи-волонтери за підтримки Посольства України у Франції підготували для українців, які проживають у Франції, черговий спеціалізований довідник про важливі аспекти сімейного життя, освіти, соціальних та адміністративних питань, охорони здоров'я, фінансів і дозвілля.