Брифінг заступника Голови НААУ, РАУ Валентина Гвоздія та радника Міністра юстиції України Ігоря Алексєєва | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Брифінг заступника Голови НААУ, РАУ Валентина Гвоздія та радника Міністра юстиції України Ігоря Алексєєва

Законодавство
17:34 Вт 09.12.14 2982 Переглядів
Версія для друку

08.12.14 р. у Будинку Уряду відбувся брифінг заступника Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Валентина Гвоздія та радника Міністра юстиції України Ігоря Алексєєва.

Брифінг був присвячений питанням завершення спільної роботи Міністерства юстиції та НААУ над внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», робота над якими перебуває вже на завершальній стадії, про що заявив радник Міністра юстиції України Ігор Алексєєв. Додатково з інформацією про захід можливо ознайомитися на офіційному веб-сайті Уряду за посиланням
Фоторепортаж брифінгу можливо переглянути на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції за посиланням.

Довідково:
Однією з перших ініціатив Уряду в березні 2014 року було саме ініціювання питання розробки нової редакції закону про адвокатуру та змін до всіх процесуальних кодексів, щоб привести інститут адвокатури до європейських стандартів.
Робота над законопроектом про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» тривала більше як півроку.
Над внесенням змін до Закону працювали дві робочі групи адвокатів – при НААУ, РАУ з питань внесення змін та доповнень до зазначеного Закону та при Міністерстві юстиції України, кожна з яких підготувала відповідний законопроект. Рада адвокатів України на своєму засіданні 23-25 квітня 2014 року за пропозицією Міністра юстиції розглянула обидва законопроекти, взяла з них найкраще і об’єднала в єдиний проект, який 26 квітня 2014 року було також винесено на розгляд Позачергового з’їзду адвокатів України і концептуально схвалено більшістю голосів делегатів. Після чого законопроект було скеровано до Міністерства юстиції України з метою його подальшого внесення на розгляд Кабінету Міністрів України.
Як відомо, Міністерством юстиції законопроект направлявся до Ради Європи для отримання відповідних експертних висновків. Уже в кінці листопада Рада Європи зробила попередній висновок і в цілому позитивно оцінила законопроект. Висловлені зауваження, застереження і пропозиції враховані в кінцевій версії документа.
Нагадаємо, що з 2 грудня 2014 року у приміщенні Секретаріату РАУ відбувся Круглий стіл, метою якого стало обговорення проекту висновків експертів Ради Європи щодо законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення адвокатської діяльності». Висновки міжнародних експертів були розроблені в рамках проекту Ради Європи в Україні «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні», який підтримується урядом Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку (SIDA). У роботі круглого столу взяли участь міжнародні експерти, які розробили відповідні висновки та рекомендації до законопроектів, раніше спільно розроблених робочими групами Міністерства юстиції та Національної асоціації адвокатів України, представники інших проектів міжнародних організацій в Україні, Міністерства юстиції та адвокатської спільноти. У ході роботи круглого столу міжнародні експерти презентували учасникам свої висновки по вказаним законопроектам, зазначивши, що розроблені законопроекти в цілому відповідають європейським стандартам та надавши певні зауваження та рекомендації щодо удосконалення окремих положень законопроектів.

Слід зазначити, що законопроект пропонує ряд якісних змін, зокрема:
- даються нові визначення адвоката, адвоката іноземної держави, інших видів правової допомоги, клієнта, конфлікту інтересів, представництва;
- більш детально врегульовано взаємовідносини між адвокатом та державою;
- посилено вимоги до особи, яка бажає стати адвокатом;
- більш детально врегульовано питання стажування;
- з метою посилення якості захисту, який надається в різних судових провадженнях, встановлено монополізацію професії в усіх судових провадженнях;
- розширено, посилено та деталізовано професійні права та гарантії діяльності адвоката та посилено принцип рівності сторін у кримінальному провадженні;
- розширено та деталізовано поняття адвокатської таємниці;
- урегульовано питання адвокатських запитів;
- деталізовано питання адвокатських гонорарів;
- посилено відповідальність адвоката за невиконання рішень органів адвокатського самоврядування;
- розширено компетенцію Ради адвокатів України;
- врегульовано питання фінансового забезпечення органів адвокатського самоврядування;
- встановлено обов’язкову вимогу щодо подачі адвокатом відомостей до ЄРАУ, який цього ще не зробив, для збереження свого статусу адвоката;
- врегульовано питання підтвердження повноважень адвоката в різних провадженнях;
- детально врегульовано питання оподаткування адвокатської діяльності.

Також інформуємо адвокатів, що наразі за ініціативи Президента України в Адміністрації Президента працює Робоча група з підготовки стратегії реформування судоустрою та судочинства, інших суміжних правових інститутів, розроблення планів дій щодо її впровадження, в рамках якої також здійснюється опрацювання згаданого законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення адвокатської діяльності» на виконання розділу V Стратегії «Адвокатура. Прокуратура. Безоплатна правова допомога».
До участі у роботі цієї групи запрошена Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова.

Національна асоціація адвокатів України сподівається, що всі ті необхідні та виважені спільні напрацювання Міністерства юстиції та НААУ, які схвалені адвокатською спільнотою на з'їзді адвокатів України будуть підтримані членами Робочої групи.

Популярні новини

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 241
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 186
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 252
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 274
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 252
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 259
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії адвоката

Навчання

Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…

У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

18:27 Ср 16.04.25 279
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…

З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.

17:59 Ср 16.04.25 499

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл