Комітет законотворчих ініціатив підтримує зміни до законодавства про судово-експертну діяльність
21 березня відбулося засідання Комітету законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності, присвячене законодавчому регулюванню судово-експертної діяльності в Україні.
У засіданні Комітету взяли участь народний депутат України Ігор Лапін, який є автором проекту Закону України «Про судово-експертну діяльність в Україні», експерти, представники наукових установ, експертних організацій, зокрема, Олександр Круть, Ірина Педь, Катерина Сопова, Сергій Волочаі.
Як відмітив ініціатор законопроекту, проект спрямований на те, щоб перезапустити систему проведення судових експертиз і вивести її з-під залежності органів влади.
У виступах на Комітеті також зазначалося, що основними досягненнями проекту є: відхід від монополії держави на проведення судових експертиз, забезпечення рівності у правах судових експертів держустанов та приватних експертів, запровадження системи самоврядування судових експертів.
Вищевказаний законопроект у цілому отримав позитивну оцінку адвокатів. Також було висловлено ряд пропозицій, які покликані покращити положення проекту. Всі надані пропозиції будуть систематизовані та передані суб’єкту законодавчої ініціативи.
Як зазначив Голова Комітету Олексій Ющенко, «проведення розширених засідань Комітету сприятиме поглибленню співпраці між адвокатами, експертами, депутатським корпусом, державними органами, установами та організаціями».
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.