"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Стаття 400-1Кримінального кодексу відкриває можливості тиску на адвоката - підсумки круглого столу




21 лютого відбувся круглий стіл на тему "Права адвокатів та гарантії адвокатської діяльності в контексті судової реформи».
Ініціатором заходу виступив Комітет захисту прав та гарантій адвокатської діяльності .
Під час круглого столу було проаналізовано застосування статті 400-1 Кримінального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення суду про повноваження представляти іншу особу в суді, а так само умисне невнесення адвокатом до ордера відомостей щодо обмежень повноважень, встановлених договором про надання правничої допомоги. Такі протиправні дії караються законом у вигляді штрафу до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.
Про це доповіла адвокат, член Комітету захисту прав адвокатів при НААУ Олена Карнаух. На її думку, пакет документів, які адвокат повинен представити у суді, здійснюючи правозахисні дії, перевіряється поверхово. Державні органи не надто опікуються тим , чи надає правозахисник оригінал свідоцтва про право заняттям адвокатською діяльністю. Тож позиція НААУ що до таких положень у статті є досить скептичною. Погодились з такою думкою і учасники заходу. На їхню думку, зміст статті є досить сумнівним та може бути використаним органами досудового розслідування для здійснення тиску або усунення адвоката від участі у справі.
Обговорили під час заходу права адвокатів та гарантій адвокатської діяльності в контексті процесуальних строків при розгляді клопотань. Проаналізувала це питання голова Комітету захисту прав та гарантій адвокатської діяльності Ганна Боряк.
Голова Комітету зазначила ,що державні та правоохоронні органи всіляко втручаються в діяльність адвоката та намагаються контролювати ті речі, які не належать до повноважень цих органів .
У ході круглого столу присутні дійшли згоди про необхідність дотримання строків розгляду клопотання згідно Кримінально-процесуального кодексу та зазначили необхідність належного контролю збоку держави.
Детально про дискусію можна почитати у публікації «Правники вимагають виключити статтю 400-1 із КК»
Популярні новини

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.

Навчання
Використовувати практику ЄСПЛ навчали адвокатів на вебінарі
Якщо судові засідання призначаються день в день або на розгляд матеріалів справи адвокату надається кілька годин – чи є це порушенням права на захист з точки зору практики Європейського суду з прав людини? Приклади конкретних кейсів розглянули на вебінарі.

Навчання
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару
Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.