Право на адвокатську діяльність екс-голови РАМК Рафальської зупинено через нелегітимну конференцію
13 лютого дисциплінарна палата КДКА Вінницької області за результатами розгляду дисциплінарної справи стосовно адвоката Інни Рафальської прийняла рішення про притягнення її до дисциплінарної відповідальності. До екс-голови Ради адвокатів м. Києва застосовано дисциплінарне стягнення у виді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю на строк на один рік.
Це вже третє дисциплінарне порушення у діяльності колишньої голови РАМК.
Перевірка відомостей про дисциплінарний проступок адвоката Рафальської Інни проводилася за скаргою Ради адвокатів України у відповідності до прийнятого рішення РАУ № 118 від 08.04.2017 року «Про результати розгляду звернення Рафальської І.В. щодо призначення проведення зборів адвокатів міста Києва та Конференції адвокатів міста Києва для обрання делегатів на Звітно-виборний з’їзд адвокатів України 2017 року» та рішення РАУ № 119 «Про результати розгляду звернення Рафальської І.В. щодо внесення інформації до ЄРАУ».
У прийнятих рішеннях вищого органу адвокатського самоврядування констатовано грубе втручання адвоката Рафальської у функціонування законно обраної Ради адвокатів міста Києва, свідоме вчинення дій, які дестабілізують та блокують роботу органу адвокатського самоврядування регіону. Також РАУ зазначил у цих рішеннях про протиправне привласнення повноважень Голови ради міста Києва, використання печатки юридичної особи, а також бланку органу адвокатського самоврядування з боку Інни Рафальської.
Таким чином, проведення 29 квітня 2017 року у приміщенні Колонної Зали Київської міської державної адміністрації зібрання адвокатів та по іменування його із подальшим виготовленням протоколу конференції адвокатів регіону стали підставою для зупинення права на заняття адвокатською діяльністю.
Порушуючи дисциплінарну справу відносно адвоката Рафальської Інни, дисциплінарна палата КДКА встановила, що 16 лютого 2017 року Рафальська І.В. не будучи Головою Ради адвокатів міста Києва за своїм підписом видала громадянці П. свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, тобто порушила вимоги Правил адвокатської етики та не виконала рішення органів адвокатського самоврядуваня, що є обов’язковими до виконання.
Про численні порушення з боку колишнього керівництва Ради адвокатів м. Києва можна прочитати у інфографіці
Популярні новини
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.