НААУ пропонує Раді з питань судової реформи надати адвокатам право працювати за спрощеною системою оподаткування
Листом Голови НААУ, РАУ до РСР надіслано порівняльну таблицю змін до Податкового кодексу.
Ця ініціатива обумовлена необхідністю вдосконалити застосування спрощеної системи оподаткування стосовно окремих категорій платників податків та усунення дискримінації одних платників податків перед іншими.
Дані зміни забезпечать можливість застосування для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, спрощеної системи оподаткування шляхом прирівнювання їх статусу до фізичних осіб-підприємців виключно з метою оподаткування.
Зміни до ПК України нададуть право адвокатам застосовувати спрощену систему оподаткування без реєстрації в якості фізичних осіб підприємців.
Станом на сьогодні відповідно до положень ПК України, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не вважаються фізичними особами-підприємцями. У зв’язку з цим, такі особи не можуть ставати платниками єдиного податку і тому підлягають надмірному податковому навантаженню.
При цьому, адвокат не може здійснювати діяльність як фізична особа-підприємець, обравши вид діяльності «Діяльність у сфері права», оскільки він зобов’язаний укладати договори про правову допомогу від свого імені, а не від імені фізичної особи-підприємця.
Прийняття проекту Закону та реалізація його положень дозволить знизити податковий тиск на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, допоможе вивести з тіні частину прибутків, які отримуються в результаті здійснення такої діяльності.
_______________________________________________________________________________________________________
Стежте за актуальними новинами в адвокатурі та адвокатському самоврядуванні у нашому Telegram-каналі InfoUNBA
Популярні новини
Дискусія
Оновлення моделі суду присяжних: за чи проти?
Нова модель суду присяжних, яка нещодавно була схвалена за основу Верховною Радою України, викликає чимало спорів у професійній спільноті. Адже є обгрунтовані сумніви у її відповідності українським реаліям.
Самоврядування
Щорічний внесок адвоката у 2025 році: РАУ змінила розподіл
У 2025 році щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування становитиме, як і раніше, один прожитковий мінімум для працездатних осіб ( 3028 гривень, згідно із Законом про держбюджет). Водночас, зміниться його розподіл.
Видання
Презентовано першу книгу оповідань адвокатів
Побачила світ збірка художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката». Видання поєднує в собі оповідання, есе та повісті, написані адвокатами – учасниками першого Всеукраїнського конкурсу прози серед адвокатів «Особистий погляд».
Самоврядування
Новий Порядок підвищення професійного рівня адвокатів затвердила…
Починаючи з 1 січня 2025 року українські адвокати підвищуватимуть свій професійний рівень за оновленими правилами. Рада адвокатів України затвердила відповідний Порядок, який передбачає 14 форм підвищення рівня та кількість залікових годин, які адвокат має отримати протягом року.
ЄРАУ
Офіційно: в Україні більше 70 тис. адвокатів
Нещодавно кількість адвокатів у нашій країні перевалила за позначку у 70 тисяч осіб. Якщо точно, то станом на сьогодні Єдиний реєстр адвокатів України містить відомості про 70152 адвокати.
Євроінтеграція
Євроінтеграція і адвокатура: розвиток інституту – через…
Сьогодні, на жаль, зʼявилося багато псевдоекспертів, які упевнено беруться реформувати інститут адвокатури. При цьому вони не бажають вивчати питання зсередини і свідомо ігнорують згубні для країни наслідки реалізації своїх ініціатив.
За кордоном
Про особливості юридичної освіти у США розповіли на вебінарі
У США підхід до навчання є дуже гнучким. Студенти можуть більш самостійно обирати навчальні дисципліни та кількість, в якій і в якому саме семестрі їх будуть вивчати. Натомість в Україні цей процес є більш формалізованим.
Гарантії діяльності
Чому військова служба і адвокатська діяльність несумісні пояснила…
Необхідно відрізняти мобілізованого адвоката, який фізично не встиг подати заяву про зупинення діяльності і не здійснює таку діяльність, від того, хто свідомо поєднує несумісні види діяльності.