Зміни до адвокатського самоврядування мають обговорюватись за участі регіонів — звернення голів РАР (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Зміни до адвокатського самоврядування мають обговорюватись за участі регіонів — звернення голів РАР (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Законодавство
17:08 Вт 23.01.18 3924 Переглядів
Версія для друку

Ради адвокатів низки регіонів знепокоєні спробами змінити чинний закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» без врахування реальних потреб адвокатського самоврядування та позиції регіональних професійних спільнот.

Низка рад адвокатів регіонів направили звернення до заступника Глава Адміністрації Президента України, координатора Ради з питань судової реформи Олексія Філатова та керівника Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента України, секретаря Ради з питань судової реформи Костянтина Красовського. Копії листів направлені до Національної асоціації адвокатів України.

Голови РАР просять надати можливість бути присутніми під час обговорення проекту змін до профільного закону на засіданнях Робочої групі з питань реформування адвокатури, прокуратури та БПД та висловити позицію адвокатів областей.

Зокрема, рада адвокатів Волинської області у своєму зверненні наголосила на тому, що не  мала можливості висловитися з приводу обговорюваного законопроекту. «Така ситуація свідчить про недемократичний та непрозорий спосіб формування  інституту адвокатури України та думку адвокатської спільноти Волинської області є неприпустимою» - ідеться у листі голови Ради адвокатів Волинської області Галини Руденко. Вона додає, що багато положень законопроекту  не здатні вирішити проблеми адвокатури, а навпаки ускладнюють їхнє вирішення.

Зокрема, голова Ради адвокатів Волині вказує на те, що законопроект містить зміни в структурі  органів адвокатського самоврядування  з подвійним членством шляхом створення  регіональних палат, що призведе до  роздробленості адвокатури та позбавить її можливості заявити про  себе  як про цілісний інститут. За оцінкою голови РАР, cпроба відновити регіональне членство та реанімувати обласні колеії адвокатів у вигляді регіональних палат адвокатів відкидає адвокатуру України назад, як мінімум, на 25 років, в часи існування України як УРСР, в складі СРСР і веде до регресу в розвитку.

Законопроект містить багато суперечностей  та не вирішує основної проблеми адвокатури — забезпечення  дотримання професійних  прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. Відповідно до нового законопроекту  регіональні органи адвокатського самоврядування позбавлені основних функцій  по захисту професійних  прав та інтересів адвокатів регіону.

На думку адвокатів регіонів саме такими засобами, як подання не правдивої інформації робиться спроба відволіти адвокатуру від її основного завдання визначеного законом — надання професійної правничої допомоги та втягнути у постійний виборчий процес по формуванню органів адвокатського самоврядування.

Голова Ради адвокатів Черкаської області Олександр Лічевецький також звернувся з листом, в якому просить надати можливість бути присутнім на засіданні Робочої групи. Адже, за його оцінкою, обговорюваний законопроект несе ризики руйнування адвокатського самоврядування.

Голова Ради адвокатів Донецької області як третьої за кількістю адвокатської спільноти в України Лідія Керанчук  також заявила про необхідність врахувати думку адвокатів регіону під час напрацювання змін до чинного закону. 

У листі від Ради адвокатів Сумської області  голова РАР Олександра Ковальова також висловлює готовність бути присутньою на засіданнях Робочої групи та надати зауваження та пропозиції, враховуючи реальний досвід створення адвокатського самоврядування на рівні регіону.

Рада адвокатів Миколаївської області у своєму зверненні закликала координатора Ради з питань судової реформи «не робити крок назад на Європейському шляху нашої країни» та одноголосне рішення про необхідність участі в обговоренні Проекту Закону представників рад адвокатів регіонів, зокрема, представника ради адвокатів Миколаївської області.

Голова Ради адвокатів Закарпаття Олексій Фазекош звернув заступника Глави Адміністрації на те, що "запропоновані зміни до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ставлять під загрозу існування системи адвокатури на Україні, як незалежної, професійної, самоврядної організації і спрямовані не на посилення системи вітчизняної адвокатури, яка впевнено рухається протягом останніх п’яти років в напрямі європейських правових традицій, розвитку та функціонування правозахисної діяльності, а навпаки, у випадку прийняття цього законопроекту та здійснення такої псевдореформи відбудеться поверненням до «дрімучої совковості» та призведе до, по суті, «феодалізації» адвокатури та розвалу її цілісності".

«Підтримуючи курс керівництва держави, що має впевненість і політичну волю задля позитивних змін в напрямі реформування всієї правової системи нашої держави, і системи адвокатури зокрема, наполегливо просимо запросити на засідання Робочої групи з питань реформування адвокатури, прокуратури та системи безоплатної правової допомоги Голову Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша», - ідеться у звернення РАР Закарпатської області.

Голова Ради адвокатів Чернігівської області Галина Якуба у зверненні до заступника Глави АП вказала на те, що законопроект пропонує зміни в частині адвокатського самоврядування «призведуть до знищення гарантованого державою права адвокатів на самостійне вирішення питань організації та діяльності адвокатури». Голова РАР просить залучити до обговорення лідерів регіональних адвокатських спільнот, а також врахувати позицію НААУ при розробці проекту змін до чинного закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Голова Ради адвокатів Луганської області Олександр Мельников у зверненні від імені адвокатів регіону наголосив на тому, що у представників органів адвокатського самоврядування не було можливості пояснити свою позицію з приводу змін до закону «через недостатню прозорість обговорення профільного законопроекту».  Голова РАР просить надати йому можливість бути присутнім під час обговорення законопроекту в частині адвокатського самоврядування, зважаючи на власний досвід створення та роботи в органах адвокатського самоврядування.

_______________________________________________________________________________________________________

Стежте за актуальними новинами в адвокатурі та адвокатському самоврядуванні у нашому Telegram-каналі InfoUNBA

 

Популярні новини

Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової спадщини

Взаємодія

Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…

Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

11:41 Вт 15.07.25 184
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ

Анонс

Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ

До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

16:38 Пн 14.07.25 331
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за ігнорування запитів

Законодавство

У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…

Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

12:48 Пн 14.07.25 409
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

Різне

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

18:46 Пт 11.07.25 650
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу національній безпеці

Дискусія

Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…

Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

17:38 Пт 11.07.25 656
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно — Лідія Ізовітова

Дискусія

Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…

Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

16:36 Пт 11.07.25 610
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

Взаємодія

У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

12:57 Пт 11.07.25 487
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим столом

Дискусія

Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…

Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

11:32 Пт 11.07.25 895

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл