Національна Асоціація Адвокатів України - Комітет з питань БПД продовжить доопрацювання положення стандартів якості

Комітет з питань БПД продовжить доопрацювання положення стандартів якості

Адвокатура 17:35 Ср 29.11.17 940 Переглядів Версія для друку

29 листопада відбулося засідання робочої групи з розробки стандартів якості своєчасності та повноти надання безоплатної правової допомоги. У засіданні взяли участь Голова Комітету з питань БПД при НААУ Сергій Вилков, в.о. директора Координаційного центру Олексій Бонюк, начальниця управління забезпечення якості правової допомоги Вікторія Мітько, начальниця управління забезпечення доступу до правової допомоги Олена Сінчук, начальник відділу стандартів якості правової допомоги Сергій Дрелінський, директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві Оксана Василяка, голова Секретаріату НААУ Вадим Красник, директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома, менеджер проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції» Кетеван Цхомалідзе. Також на Skype зв’язку з Харкова перебував голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Олександр Дроздов. На засіданні обговорили план розробки вдосконалення ,подальше впровадження стандартів якостей та план навчання адвокатів, як тих,що надають безоплатну правову допомогу так і тих, хто не уклав контракт з Координаційним центром.
 
«У нас діяв закон, надавалась правова допомога у цивільних та адміністративних справах, але в законі чітко визначене положення про Комісію з оцінки якості, повноти і своєчасне надання правої допомоги. Звичайно потрібні стандарти і положення. Положення в нас є, стандарти ми розробляємо», - зазначив Сергій Вилков голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги.

Основним завданням робочої групи з розробки стандартів якості своєчасності та повноти надання БПД та доопрацюванння положення до подальшого впровадження. Також проводитимуться навчання адвокатів щодо стандартів якостей. Втім, робоча група бачить і певні виклики в зв'язку з набуттям чинності закону “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів

«Нас чекає колосальна робота, я переконаний ми справимось з поставленими завданнями. Варто розуміти ця робота не на один день.», - так прокоментував завдання, які стоять перед робочою групою голова Комітету з питань БПД Сергій Вилков.

Запропонували свою допомогу та співпрацю менеджер проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції» Кетеван Цхомалідзе, а саме залучення експертів міжнародного та національного рівнів. Представники Координаційного центру зазначили, що готові внести певні рекомендації, коли положення буде допрацьовано. А також провести навчальні візити, аби детальніше ознайомитись з подібною практикою інших країн.

Окрім того на засіданні Комітету з питань БПД наголосили і на інших важливих питаннях:

-зміни до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”

-дисциплінарна відповідальність адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу

- важливі питання БПД у регіонах

Представили на Комітеті і пілотний проекту моделі офісів громадського захисника у кримінальних провадженнях.

Нагадаємо,25 листопада у Києві відбувся національний практикум для адвокатів з оцінювання якості надання безоплатної правової допомоги. Участь у якому взяли адвокати з 24-х областей України та міста Києва, а також представники регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та комісій з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами БПД, які діють при радах.

Популярні новини

Вестник:№10 жовтень 2018 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування