"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Порушення прав адвокатів не визнаються державною як системна проблема — Ганна Боряк


Порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності набувають масштабів системної проблеми, проте, з боку держави відсутня її належна оцінка.
«Органи досудового слідства та сторона обвинувачення використовують закон як інструмент усунення адвоката з кримінального процесу. Сьогодні порушення прав сторони захисту — це політика держави»,- наголосила голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ Анна Боряк під час виступу на міжнародній конференції “НААУ: 5 років успіху”, яка відбулася 17 листопада.
Тема порушень прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності неодноразово викликала резонанс у суспільстві, проте, належної реакції з боку представників влади та їхніх зусиль для виправлення ситуації не спостерігається. Найбільше занепокоєння викликає відсутність прогресу в розслідуванні кримінальних справ за фактами вбивств адвокатів, побиття, незаконних обшуків та пошкодження майна адвокатів.
“Захист прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності покладені сьогодні на структуру, яка є незалежною — Національну асоціацію прав адвокатів, регіональні ради адвокатів. Комітет захисту прав адвокатів при НААУ постійно веде моніторинг дотримання професійних прав. Водночас, члени Комітету стикаються з нерозумінням з боку прокуратури, суду, СБУ. Останнім часом наші права уже не просто ігноруються, а порушуються”-, сказала голова Комітету.
За її даними, до Комітету кожного дня надходить мінімум дві заяви від колег про порушення щодо них та втручання в адвокатську діяльність. В рамках своїх повноважень Комітет проводить круглі столи та публічні дискусії з представниками правоохоронних органів, профільних навчальних закладів, суддівського корпусу, а також видає тематичні звіти та методичні матеріали.
Відео виступу Ганни Боряк під час міжнародної конференції "НАУУ: 5 років успіху" можна переглянути тут
Популярні новини

Cудова практика
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…
Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

Регіони
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…
У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.

Навчання
Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати
Успішний адвокат завжди організований та відповідальний. Він опора та осередок спокою для свого клієнта. Ефективність його роботи часто залежить не лише від знань і навичок, а й від порядку в робочому просторі.

Дискусія
Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах –…
Люди схильні довіряти адвокатам, які мають упізнаваний особистий бренд. Він допомагає залучати нових клієнтів, які шукають спеціаліста з певними навичками та досвідом.

Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року
Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Гарантії діяльності
«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…
Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.