Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ та ССВЕ проводять конференцію “ПРАВА ТА ОБОВ"ЯЗКИ АДВОКАТА ПІД ЧАС СЛІДЧИХ ДІЙ”

НААУ та ССВЕ проводять конференцію “ПРАВА ТА ОБОВ"ЯЗКИ АДВОКАТА ПІД ЧАС СЛІДЧИХ ДІЙ”

Адвокатура 14:05 Пт 10.11.17 1153 Переглядів Версія для друку

Голова НААУ Лідія Ізовітова та третій віце-президент Ради правничих та адвокатських товариств Європи Ранко Пелікарич відкрили міжнародну конференцію “Права та обов”язки адвоката під час слідчих дій”.

Це другий спільний захід, які НААУ та ССВЕ проводять у Києві, вперше для НААУ — в статусі члена найбільшої професійної організації Європи.

“Сьогодні нашого внутрішнього ресурсу адвокатського не вистачає, і я дуже вдячна нашим колегам з ССВЕ за підтримку, яку вони здійснюють майже кожен день. Я хочу налосити на тих викликах, які стоять перед нами сьогодні. Ми маємо суцільне порушення гарантій, наданих профільним законом 2012 року”, - сказала Лідія Ізовітова

При цьому вона назвала порушення у кримінальному процесі, у повсякденній адвокатській діяльності, незаконне вручення підозр, обшуки, ототожнення адвокатів з клієнтами. Окрім того, на рівні закондавства обмежуються самоврядні функції адвокатури. “ Наразі ми маємо втручення держави в діяльність саморегульованої організації — НААУ — тим, що прийняті низка законів, зміни до Бюджетного кодексу, де прописано, що держава регулює розмір наших внесків і куди ми маємо витрачати ці внески”, - додала лідер НААУ.

До порушення прав адвокатів належать і спроби провести зміни до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” у тіньовий спосіб.

“Вчора разом з членами ССВЕ ми пішли до адміністрації Президента, аби нам показали текст закону. Проте, нам його так і не надали.”- зазначила голова НААУ Лідія Ізовітова. Голова НААУ подякувала всім, хто допомагає в активному розвитку української адвокатури та протидії системному наступу на її права.

“Ми будемо піднімати всіх, хто стане на захист адвокатури”, - додала голова НААУ.

У вітальному слові третій віце-президент ССВЕ Ранко Пелікарич охарактеризував співпрацю з НААУ як продуктивну та висловив підтримку українській адвокатурі, про ситуацію в якій ССВЕ добре обізнана.

Законодавчі та практичні проблеми українських адвокатів,положення законодавства та практика країн ЄС, роль об'єднань адвокатів у забезпеченні професійих прав. Саме такі актуальні питання у адвокатській практиці обговорять на Міжнародній конференції.

У першій сесії конференції адвокати наголосили на тому, що, на тлі прагнень України стати європейською правовою державою, багато положень національного законодавства про адвокатуру не виконуються. Представники влади приймають закони, не ознакомлючи з цим адвокатів, регулярно відбуваються несанкціоновані обшуки, виклики адвокатів у якості свідків у справах їхніх клієнтів тощо. Крім того, постійно здійснюється тиск і  на представників адвокатського самоврядування, які за законом мають повноваження бути присутніми під час слідчих дій стосовно адвокатів.

 

Спікер конфернції, народний депутат та голова Комітету з юридичних питань і прав людини ПАРЄ Олена Сотник закликала адвокатів реагувати на загрози для професії та консолідуватися у захисті незалежного статусу адвокатури. «Щоб висунути свої чітки вимоги, необхідно об'єднатися”- сказала член парламенту.

 

 

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2018 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2017;
Партнерська програма 2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування