Стандарти оцінювання якості БПД мають бути надалі вдосконалені
7 листопада відбулося чергове засідання робочої групи з напрацювання стандартів якості безоплатної правової допомоги. У засіданні взяли участь Голова Комітету з питань БПД при НААУ Сергій Вилков, в.о. директора Координаційного центру Олексій Бонюк та його заступник Ганна Зосименко, начальник Управління забезпечення якості безоплатної правової допомоги Вікторія Мітько, голова ВКДКА Олександр Дроздов, голова КДКА м. Києва Ігор Орлов, голова Секретаріату НААУ Вадим Красник, члени профільного комітету НААУ адвокати Олександр Байдик та Дмитро Антіпенко.
Робоча група обговорила подальше вдосконалення Стандартів оцінювання якості БПД, зокрема, у кримінальних провадженнях. Окрім того, останні зміни до процесуальних кодексів, які були ухвалені Верховною Радою 3 жовтня 2017 року, також мають бути враховані у Стандартах оцінки якості БПД в адміністративних та цивільних провадженнях.
Члени робочої групи планують розробити та подати на затвердження Ради адвокатів України проект Положення про комісії з оцінки якості, повноти та своєчасності надання БПД при радах адвокатів регіонів.
Нагадаємо, наприкінці вересня РАУ затвердила Стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі.
Нові стандарти набудуть чинності після затвердження Міністерством юстиції.
Документ, розроблений робочою групою, охоплює надання безоплатної правової допомоги у кримінальних (в тому числі для потерпілого), цивільних та адміністративних справах.
Наприкінці липня Координаційний центра направив на погодження до НААУ проект Стандартів для подальшого допрацювання та затвердження Радою адвокатів України. Такий алгоритм передбачений Меморандумом про співпрацю між НААУ та Міністерством юстиції у сфері надання безоплатної правової допомоги.
Популярні новини
Законодавство
В НААУ підтримали уточнення предметної юрисдикції спорів
Справи щодо правочину, у тому числі оскарження реєстраційних дій щодо такого правочину, укладеного на забезпечення виконання основного зобов’язання між юридичними особами, розглядатимуть господарські суди.
Гарантії діяльності
Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…
Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.
Регіони
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області
До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Cудова практика
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…
Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.
Законодавство
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)
Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!