Стандарти оцінювання якості БПД мають бути надалі вдосконалені
7 листопада відбулося чергове засідання робочої групи з напрацювання стандартів якості безоплатної правової допомоги. У засіданні взяли участь Голова Комітету з питань БПД при НААУ Сергій Вилков, в.о. директора Координаційного центру Олексій Бонюк та його заступник Ганна Зосименко, начальник Управління забезпечення якості безоплатної правової допомоги Вікторія Мітько, голова ВКДКА Олександр Дроздов, голова КДКА м. Києва Ігор Орлов, голова Секретаріату НААУ Вадим Красник, члени профільного комітету НААУ адвокати Олександр Байдик та Дмитро Антіпенко.
Робоча група обговорила подальше вдосконалення Стандартів оцінювання якості БПД, зокрема, у кримінальних провадженнях. Окрім того, останні зміни до процесуальних кодексів, які були ухвалені Верховною Радою 3 жовтня 2017 року, також мають бути враховані у Стандартах оцінки якості БПД в адміністративних та цивільних провадженнях.
Члени робочої групи планують розробити та подати на затвердження Ради адвокатів України проект Положення про комісії з оцінки якості, повноти та своєчасності надання БПД при радах адвокатів регіонів.
Нагадаємо, наприкінці вересня РАУ затвердила Стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі.
Нові стандарти набудуть чинності після затвердження Міністерством юстиції.
Документ, розроблений робочою групою, охоплює надання безоплатної правової допомоги у кримінальних (в тому числі для потерпілого), цивільних та адміністративних справах.
Наприкінці липня Координаційний центра направив на погодження до НААУ проект Стандартів для подальшого допрацювання та затвердження Радою адвокатів України. Такий алгоритм передбачений Меморандумом про співпрацю між НААУ та Міністерством юстиції у сфері надання безоплатної правової допомоги.
Популярні новини
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.
Захист військових
Адміністративна відповідальність військовослужбовців за КУпАП
Військовослужбовці – особлива категорія осіб, професійна діяльність яких передбачає специфічне правове регулювання. Це пов’язане і з виконанням складних, небезпечних та важливих завдань оборони країни, суворою дисципліною, єдиноначальністю, посиленими соціальними гарантіями. Серед різноманіття аспектів правового статусу військовослужбовців наявні і особливості притягнення їх до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень.
Дискусія
Виконавче провадження в «цифрі»: стан та перспективи обговорили на…
Діджиталізація виконавчого провадження передбачає повний перехід документообігу в електронний вигляд за допомогою електронних кабінетів в ЄСІКС. Для виконавців, сторін та їх представників це перш за все зручність, економія часу та ресурсів.