"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У складі КДКП працює єдиний адвокат – Анатолій Коваленко

У червні розпочала роботу Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП), а нещодавно Комісія почала виносити перші рішення.
З набранням чинності Закону України «Про прокуратуру» звільнення, призначення, прийняття на роботу, дисциплінарні стягнення, набір нових прокурорів стали сферою діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісіъ прокурорів. Сьогодні адвокати, юридичні та будь-які фізичні особи можуть подати дисциплінарну скаргу на прокурора в КДКП і протягом двох місяців Комісія зобов'язана розглянути скаргу та винести рішення.
У складі КДКП працює представник адвокатури –Анатолій Коваленко, який став першим членом у складі нового органу. Адвоката Анатолія Коваленко обрано членом КДКП на з’їзді адвокатів ще в листопаді 2014 року. Він єдиний представник адвокатури у складі КДКП, та єдиний серед членів комісії, що не має досвіду роботи в органах прокуратури або МВС.
Загалом до складу КДПК входять 11 членів, які обираються терміном на 3 роки. Серед 11 членів Комісії: 5 обрано по квоті прокуратури, 2 від наукових закладів, 3 члени призначає уповноважений Верховної Ради по правам людини Лутковська В.В.,одна людина обирається по квоті адвокатури. Комісія працюватиме згідно з компетенцією, визначеною Законом України “Про прокуратуру” та Положенням про порядок роботи КДКП, прийнятим конференцією прокурорів 27.04 2017 р.
Бажаємо Анатолію Коваленко плідної роботи та професійних досягнень у складі КДКП. Сподіваємось, що його діяльність, як адвоката і члена КДКП, дозволить підтримувати баланс між інтересами прокуратури і адвокатури в роботі Комісії та допоможе зробити українське правосуддя більш об’єктивним і прозорим.
Популярні новини

Cудова практика
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…
Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

Регіони
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…
У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.

Навчання
Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати
Успішний адвокат завжди організований та відповідальний. Він опора та осередок спокою для свого клієнта. Ефективність його роботи часто залежить не лише від знань і навичок, а й від порядку в робочому просторі.

Дискусія
Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах –…
Люди схильні довіряти адвокатам, які мають упізнаваний особистий бренд. Він допомагає залучати нових клієнтів, які шукають спеціаліста з певними навичками та досвідом.

Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року
Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Гарантії діяльності
«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…
Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.