"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокатура долучиться до формування нових стандартів якості БПД
Відбулося засідання Комітету з питань безоплатної правової допомоги за участю запрошених — в.о. голови Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, директора Української фундації правничої допомоги Миколи Сіоми, керівника Регіонального центру БПД у м. Києві Оксани Василяки та голови ГО “Асоціація адвокатів, які надають БПД” Вікторії Мітько.
Темою засідання стали зміни в роботі системи безоплатної правової допомоги, які мають спростити роботу адвокатів для осіб, які мають право на БПД.
Комітет пропонуватиме Раді адвокатів України на ближчому засіданні створити робочу групу з адвокатів, науковців, представників громадськості, яка напрацює як зміни до стандартів якості роботи, так і новий типовий договір, який укладається з адвокатами БПД (типовий договір затверджується Кабміном).
При чинних умовах, зауважив голова Комітету Сергій Вилков, адвокати не йдуть до системи БПД через наявність таких перешкод, як додатковий конкурс (кваліфікаційний іспит уже складений кожним адвокатом при доступі до професії), низька оплата та невиправданий контроль з боку державних органів.
В.о. директора Координаційного центру Олексій Бонюк зазначив, що ключові цілі системи — це доступність правової допомоги та її якість. Хоча деякий час існував вакуум у взаємодії системи БПД та органів адвокатського самоврядування, наразі є налагоджена співпраця і розпочата низка обговорень системних проблем. Зокрема, найближчим часом буде скасовано конкурс для адвокатів, який буде спрощено до процедури співбесіди. Окрім того, з наступного року вдвічі буде підвищена оплата за надану правову домогу.
Сергій Вилков повідомив, що це стало результатом 4 спільних зустрічей, і надалі адвокатура готова активно вносити пропозиції для покращення роботи системи БПД. “Адвокатура цілісна, і розподіл її на “адвокатів БПД” та адвокатів поза БПД є неприйнятним”, - наголосив Сергій Вилков.
Зі свого боку, директор Фундації правової допомоги запевнив, що громадські експерти готові також долучитися до розробки нових стандартів якості.
Під час засідання також йшлося про реалізацію такого проекту, як Офіс громадського захисту.
Популярні новини

Навчання
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару
Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.