"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
РАУ просить прибрати перешкоди для доступу до реєстру судових рішень

Рада адвокатів України звернулася до Державної судової адміністрації з проханням невідкладно вжити заходів щодо усунення порушень права на доступ до судових рішень шляхом заборони встановлення будь-яких обмежень для користувачів Єдиного державного реєстру судових рішень.
Ідеться про відновлення права на пошук, перегляд, копіювання та інше використання інформації з реєстру. Підставою для такого рішення стало запровадження сервісу “reCAPCHA” під час функціювання реєстру. Запроваджено обмеження кількості перегляду сторінок з однієї IP-адреси за певний час. Правилами також передбачено можливість припинення доступу до бази даних Реєстру на тривалий термін.
Такий сервіс працює з 16 травня 2017 року, в результаті для перегляду кожного рішення необхідно застосувати цю функцію, а після перегляду 50-го рішення доступ до реєстру взагалі блокується.
РАУ вважає такі обмеження невиправданими та неспіврозмірними з необхідністю захисту даних реєстру. Окрім того, такі обмеження суперечать законодавству, порушують права та гарантії адвокатської діяльності, права на доступ до судових рішень.
Зокрема, відповідно до закону “Про доступ до судових рішень” документи, внесені до реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.
Затверджений Кабміном Порядок ведення реєстру також не передбачає обмежень для його користувачів. Окрім того, Положенням про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних (затверджені Постановою КМУ), прямо заборонено проведення додаткової авторизації, проходження автоматизованого тесту для розрізнення користувачів та встановлення інших обмежень при перегляді і завантаженні таких даних.
Популярні новини

Самоврядування
Набрання чинності рішеннями ОАС: КС підтвердив конституційність…
Ч. 3 ст. 57 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», згідно з якою рішення органів адвокатського самоврядування набирають чинності з дня їх прийняття, якщо інший строк не передбачений рішеннями, відповідає Конституції України.

Призначення
У НААУ створено Комітет з питань лобіювання
З метою надання підтримки та проведення навчань адвокатам, які прагнуть брати участь у лобіюванні та адвокації при Національній асоціації адвокатів України створено постійно діючий колегіальний дорадчий орган - Комітет з питань лобіювання.

Захист військових
Суд підтвердив, що підставою звільнення зі служби через догляд може…
Військовослужбовці, які під час воєнного стану звільняються за сімейними обставинами у зв’язку з необхідністю постійного догляду за дружиною чи чоловіком з інвалідністю I або II групи, мають підтверджувати цю підставу висновком лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) та довідкою за формою №080-4/о.

Привітання
Привітання з Днем адвоката Республіки Молдова
Шановні адвокати Республіки Молдова!

Підтримка
Ще шість адвокатів отримають матеріальну допомогу від Опікунської…
Опікунська рада НААУ вирішила надати матеріальну підтримку ще шістьом адвокатам, які опинилися в скрутних життєвих обставинах через війну в Україні. Решті було відмовлено. Загалом розглянуто 12 звернень.

Дискусія
Ототожнення адвоката з клієнтом: НААУ представила гайд для медіа
У Національній асоціації адвокатів України підготували гайд для журналістів, медіа та громадськості, який роз’яснює зміст поняття «ототожнення адвоката з клієнтом» і пропонує практичні рекомендації, як уникати порушень гарантій адвокатської діяльності.

Дискусія
Ототожнення – це удар не тільки по адвокату, а й по верховенству…
У ст. 23 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» закріплена заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Але норма наразі має декларативний характер. Закон про зміни до КУпАП, який перебуває на підписі Президента, робить цю гарантію реальною.

Дискусія
Адвокати мають бути не об’єктом обговорення, а повноцінними…
Професійна дискусія, яка покликана висвітлити один із найчутливіших аспектів адвокатської діяльності — ототожнення адвоката з клієнтом — відбувається без участі самих українських адвокатів.