Національна Асоціація Адвокатів України - 23 травня Комітет захисту прав адвокатів проведе дебати про ризики професії

23 травня Комітет захисту прав адвокатів проведе дебати про ризики професії

Анонси 21:58 Ср 17.05.17 1246 Переглядів Версія для друку

Комітет захисту прав та гарантій адвокатської діяльності у межах дискусійного проекту «Захисти захисника» оголошує про проведення дискусії на тему: «Професійні ризики у роботі адвоката». Захід відбудеться 23 травня з 15:00 до 17:00 за адресою: м. Київ, вул. Тимофія Шамрила, 23, приміщення бізнес – центр «Ліга».

 

Для дискусії запрошуються представники КДКА та Ради адвокатів Київської області, представники дисциплінарних палат КДКА інших регіонів, Асоціація адвокатів України, Союзу юристів України, Спілки адвокатів України, інших громадських організацій, та структур, адвокати, права яких порушені.

Із прийняттям Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність було підтверджено створення у самоврядному середовищі оновлених КДКА. Саме до їх компетенції закон відносить вирішення скарг щодо притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності. До їх лав обирають колег, які повинні, як ніхто, розуміти завдання професії, та спрямовувати свої зусилля на забезпечення належного здійснення адвокатської діяльності, дотримання гарантій адвокатської діяльності, захисту професійних прав адвокатів, забезпечення високого професійного рівня адвокатів та вирішення питань дисциплінарної відповідальності.

Комітет пропонує обговорити під час дебатів публікацію адвоката Олега Веремієнка у мережі Фейсбук з гучною назвою: «Як керівництво нашої КДКА області лягло під чекістів і діамантових..» У своєму дописі автор звинувачує партнерів – Голову РА Київської області - Петра Бойка та члена КДКА області - Володимира Качана в інквізиції. До поста доданий фото звіт про дисциплінарну справу.

Далеко не усі КДКА мають інквізиційні схильності. Переважна більшість складу регіональних КДКА — виважені та професійні юристи. Однак, проблема у тому, що при вирішенні дисциплінарних справ не завжди аналізуються обставини, які призвели до звернення у дисциплінарний самоврядний орган. Як з точки зору закону, так і з позиції виправданості стратегії та тактики адвоката у даному конкретному випадку”, - вважає очільник Комітету захисту прав адвокатів Ганна Боряк.

Окрім того, Ганна Боряк зауважила на тому, що в даному випадку висновки колег із КДКА Київської області ніяк не врахували порушення гарантій адвокатської діяльності самого адвоката Веремієнка з боку скаржника.

Як слідує із довідки пана В. Качана, правоохоронці, діючи у не законний спосіб, вилучили із офісу адвокатського об’єднання об’єкти адвокатської таємниці у спосіб, який прямо протирічить закону. Тобто, скаржник із Генеральної прокуратури України, вийшовши за межі своїх повноважень, прямо втручаючись у законну діяльність адвокатів із адвокатського об’єднання, діяв у протиправний спосіб, а тому, кримінальний процесуальний закон не може захищати його не правомірні інтереси.

“Адвокат Веремієнко діяв у інтересах клієнта, а тому, шановний Володимир Качан просто зобов’язаний був, згідно із законом, не лінуватися, а попрацювати над правовим аналізом ситуації, та не вживати передчасно гучні терміни, явно підганяючи Довідку під право КДКА припинити адвокатську діяльність такого не зручного для влади колеги. Аби задовольнити амбіції працівників Генеральної прокуратури. Чи це не провладне замовлення на Веремієнка О? Як знати?”, - ідеться у повідомленні профільного Комітету.

Ганна Боряк також говорить про наявність двох дисциплінарних рішень стосовно неї, прийнятих у КДКА Київської області 03.04.17 року (дисциплінарна палата зупинила право на зайняття адвокатською діяльністю) на один рік. “У другому своєму рішенні від 19.04.17 по тих же обставинах КДКА зупинило мою «адвокатську діяльність». Очевидно, колеги мало усвідомлюють не тільки конституційні засади, але й не розуміють різниці між правом та процесом, а про призначення дисциплінарного органу у системі самоврядної структури – годі й казати!”, - обурена голова Комітету.

Ганна Боряк посилається на судові рішення, якими захищено статус адвоката від безпідставних скарг з вимогою позбавити права на професію.

“Виходить так, що суд підтримує авторитет адвокатури, на противагу колезі В. Качану, партнеру голови Ра Київської області Петра Бойка, та КДКА Київської області у його повноважному складі, які вирішують якому адвокату припинити право на зайняття адвокатською діяльністю, а якому зупинити, навіть не переймаючись аналізом його професійних якостей, на наслідками для Клієнта. Тому, як виявляється сьогодні, у доволі не сприятливій атмосфері для професійної діяльності адвоката, його слід захищати іще і від органів адвокатського самоврядування. Чи не так колеги?”, - ідеться у повідомленні Комітету захисту прав адвокатів.

Правила проведення дискусії

Ініціатива щодо проведення дискусії надходить до Комітету з захисту прав та гарантій адвокатської діяльності у формі обґрунтованої позиції її ініціатора. До неї додається список щодо її учасників та експертів.

Комітет через засоби масової інформації, та/або соціальні мережі запрошує для дискусії запропонованих ініціаторами осіб, про що їх повідомляє.

Кожен з учасників дискусії (надалі Спікер) має право на командну підтримку. Членами команди Спікера можуть бути не більше, ніж три особи.

До дискусії запрошують авторитетні державні, або громадські діячі, та/або представники професії адвокат, які заслужили повагу та довіру, та які працювали у адвокатурі не менше ніж 30 років. Таким особам надається статус Рефері. До участі також можуть бути запрошені експерти.

Публічна дискусія розпочинається із проголошення теми дискусії та її учасників Ведучим.

Спікеру для викладення своєї позиції надається час не більше ніж 10 хвилин.

Спікеру можуть ставити питання у такій послідовності: спочатку протилежний Спікер, члени його команди, експерти та Рефері. Питання ставляться суто по темі дискусії.

Команді Спікера за наслідками поставлених питань та відповідей на них діється право виступу не більше ніж 5 хвилин кожному.

Спікер з протилежного боку діє за правилами п. 7 та 8.

Ведучий дискусії слідкує за дотримання її учасниками Правил дискусії, та має право щодо дискваліфікації її учасників, та може, у випадку порушення цих Правил, позбавити права голосу.

Запрошені експерти можуть висловити свою точку зору на позицію Спікера та його команди.

Право на підведення підсумків дискусії та оголошення про її переможців надається Рефері.

За наслідками проведеної дискусії публічно публікуються дані про її переможця. Останній може отримати нагороду за кращий ораторський виступ, та вміння переконувати.

Популярні новини

Вестник:№4 квітень 2018 - Вісник;
Навчальні продукти для адвокатів;
Річний звіт НААУ 2016 блок;
Про НААУ Вісник;
Партнерська програма 2017;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування