"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
РАУ встановила новий розмір плати за стажування

Рада адвокатів України встановила нові розміри оплати за стажування та складання кваліфікаційних іспитів в звязку з прийняттям змін до Податкового кодексу (закон № 1791-VIII від 20 грудня 2016 року), які стосувалися закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Відповідне рішення ухвалено 3 лютого на засіданні РАУ в Харкові.
Рішенням РАУ встановлено, що внесок на проходження стажування становить три мінімальні заробітні плати станом на день подання особою заяви про призначення стажування. При цьому 70 % внеску сплачується стажистом безпосередньо на користь керівника стажування та використовується виключно для забезпечення проходження стажування та компенсації витрат такого керівника; 30 % сплачується стажистом на забезпечення діяльності ради адвокатів регіону та Ради адвокатів України, з яких 20% на поточний рахунок ради адвокатів регіону, а 10% на поточний рахунок Ради адвокатів України (Національної асоціації адвокатів України). Сплата 70% від встановленого розміру внеску, що сплачується стажистом безпосередньо на користь керівника стажування, може бути розстрочена за угодою між керівником стажування та стажистом в межах строку стажування.
У разі, якщо за результатами стажування рада адвокатів регіону прийняла рішення про його продовження, стажист протягом 3 робочих днів після ухвалення такого рішення сплачує додатковий внесок на проходження стажування у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати, встановленої станом на день прийняття зазначеного рішення, за кожний місяць додаткового стажування. При цьому, внесок розподіляється за вказаними вище пропорціями.
Особи, стосовно яких рішення про направлення на стажування прийнято радою адвокатів регіону до 1 січня 2017 року, проходять стажування за правилами, що діяли до набрання чинності змін до статті 10 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо визначення розміру внеску на проходження стажування та порядку його сплати.
Популярні новини

Навчання
Не завдає синців: адвокатам розповіли, як розпізнати абʼюз
Під час війни адвокатам доводиться боротися за власну психічну рівновагу. Постійний тиск, емоційне вигорання, токсичне середовище — усе це створює ґрунт для появи аб’юзивної поведінки як у приватному житті, так і в професійному.

Cудова практика
Трудові спори у 2025 році: огляд судової практики
В разі незгоди працівника про переведення його в іншу місцевість, на території якої не тривали активні бойові дії, зі збереженням зарплати та компенсацією за переїзд, то підприємство має право звільнити цього працівника.

Дискусія
Роль адвокатури в інформаційній безпеці країни обговорили за…
У сучасних умовах війни дезінформація стала одним із ключових інструментів впливу, який використовується для дестабілізації ситуації в країні, дискредитації інституцій, зокрема і адвокатури, та маніпулювання громадською думкою.

Законодавство
Примусова евакуація дітей: чим має займатися Нацполіція?
На законодавчому рівні сьогодні не визначено чіткого порядку і повноважень органів влади для проведення примусової евакуації дітей із зон бойових дій. А це ускладнює захист їхнього життя в умовах воєнного стану.

За кордоном
Коли вирок чекає на захисника: в США засуджений відтермінував…
Суд в Айові (США) відклав винесення вироку 35-річному Джароду Андерсону, якого суд присяжних визнав винним у вчиненні низки злочинів проти неповнолітньої, включаючи торгівлю людьми, сексуальне насильство та експлуатацію. Підставою рішення стала заява підсудного про конфлікт із адвокатами.

Законодавство
Як ідентифікувати пряму рекламу?
Після оновлення у 2023 році Закону «Про рекламу» практика його застосування виявила необхідність доопрацювання окремих положень. Зокрема, виникла потреба у чіткому відмежуванні поняття прямої реклами як окремої форми реклами.

Cудова практика
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…
Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?