НААУ добиватиметься скасування змін до Податкового кодексу
Зміни до Податкового кодексу, якими було внесено зміни до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, мають бути скасовані як неконституційні та невідповідні міжнародним стандартам.
Про це заявила під час засідання Ради адвокатів України Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.
“Цей закон втрутився в незалежність професії”, - констатувала вона.
НААУ одразу зверталася до Президента України Петра Порошенка із аргументованим закликом застосувати право вето до цього закону та повідомила про цю ситуацію ССВЕ. Хоча найбільша європейська організація адвокатів підтримала занепокоєність НААУ, закон був підписаний та набув чинності.
Наразі НААУ, зважаючи на те, що закон був прийнятий з порушенням регламенту та обмежує незалежність адвокатської професії, ініціює конституційне подання для визнання його неконституційним.
“Регламент Верховної Ради, а це конституційний закон, був порушений 100%, і це підстава для визнання його неконституційним в цій частині Констиуційним судом”, - сказала Лідія Ізовітова.
Окрім того, НААУ ініціює законопроект, який відкоригує внесені через Податковий кодекс зміни до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”. Положення, якими держава прямо втручається у розмір адвокатських внесків та оплати за кваліфікаційний іспит і стажування, мають бути змінені з тим, щоб повернути рішення про відповідні ставки до повноважень адвокатського самоврядування.
Лідія Ізовітова публічно закликала депутатів, особливо тих, хто має статус адвоката, підтримати такі ініціативи, направлені на відновлення прав адвокатів на самоврядування.
Популярні новини
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.
Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.
БПД
Для заміни адвоката БПД особистих мотивів недостатньо, - ВС
Особа, що отримує безоплатну вторинну правничу допомогу, не може на власний розсуд вимагати від суду заміни захисника за призначенням з особистих мотивів за відсутності обґрунтованих підстав для цього.
Cудова практика
Цивільне право та процес за пів року: огляд судової практики
У II півріччі 2024 року Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері цивільного права та процесу, які формують судову практику з низки питань спадкового, житлового, речового та зобов'язального права.
Анонс
В адвокатів питають як гендер упливає на їхню роботу
Упередження, стереотипи, дискримінація… Чи стикаються українські адвокати з проблемами гендерної рівності у своїй практиці та як реагувати на такі ситуації?