В Національному університеті “Львівська політехніка” запроваджують дисципліну “Історія світової та вітчизняної адвокатури”
В Національному університеті “Львівська політехніка” за ініціативи Центру досліджень адвокатури і права при НААУ запроваджують дисципліну “Історія світової та вітчизняної адвокатури”.
Запровадження окремої дисципліни з історії адвокатури у цьому вузі стало можливим завдяки підписаному 4 березня 2015 року меморандуму про співпрацю між НААУ та навчально-науковим Інститутом права та психології Національного університету “Львівська політехніка”. В результаті дворічної праці Центру досліджень адвокатури і права при НААУ із науковцями Інституту, кафедра історії держави і права Національного університету “Львівська політехніка” включила у навчальний процес окремий курс з історії світової та української адвокатури (тематичний план додається).
Дисципліна розрахована на один навчальний семестр, містить 8 лекцій та семінарських занять і включає вступ до предмету, питання історії зарубіжної адвокатури - зародження інституту адвокатури, аналіз адвокатури Риму та Візантії, європейської адвокатури періоду Середньовіччя (476 – 1453 рр.), Відродження (1453 – 1640 рр.) та Нового часу (від 1640 р.). Історія адвокатури України представлена темами: Надання юридичних консультацій та адвокатська допомога у Київській Русі, Великому князівстві Литовському та Першій Речі Посполитій; Організація правової допомоги у Московському царстві та Російській імперії (1480-ті рр. – 1917 р.). Адвокатура Австрійської та Австро-Угорської імперії, її український сегмент; Інститут адвокатури на українських землях у складі Союзу РСР, Другої Речі Посполитої, міжвоєнних Румунії та Чехословаччини; Еволюція інституту адвокатури в незалежній Україні.
Отже, від 6 лютого цього року, студенти магістратури юридичного факультету у Львівській політехніці, розпочинають вивчення нової навчальної дисципліни “Історія світової та вітчизняної адвокатури”. Проводитиме заняття — завідувач кафедри історії держави і права, доктор юридичних наук, професор Макарчук Володимир Степанович.
Центр досліджень адвокатури і права при НААУ буде всіляко сприяти у підготовці лекційного курсу з даної дисципліни, а також забезпечить усіма виданнями НААУ з цієї тематики.
Популярні новини
Доступ до професії
Адвокат зі стажем - це готовий суддя для першої інстанції, - Голова ВС
У судовій владі заговорили про спрощення кваліфікаційних процедур для добору суддів і втамування кадрового голоду. Хоча б на час воєнного стану. У вирішенні проблеми можуть посприяти в тому числі адвокати.
Сумна звістка
Пішов з життя голова Ради адвокатів Миколаївської області…
На 72 році життя перестало битися серце голови Ради адвокатів Миколаївської області В’ячеслава Антипченка.
Законодавство
Відстрочка від мобілізації для адвокатів: дискримінацію за стажем…
Критерій безперервного стажу здійснення адвокатської діяльності десять і більше років, як одного з критеріїв надання адвокатам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, має дискримінаційний характер.
Видання
Публікуємо Вісник НААУ за грудень 2024 року
Вісник НААУ за грудень 2024 року опубліковано на сайті.
Анонс
Адвокатів запрошують посприяти розвитку гендерної політики
Адвокати, які мають знання та досвід у сфері гендерної політики можуть долучитися до профільного комітету Національної асоціації адвокатів України.
Законодавство
Деяким АО, АБ та адвокатам необхідно подати звіт до Мінʼюсту
Тим адвокатським бюро, адвокатським об’єднанням та адвокатам, які є спеціально визначеними суб’єктами первинного фінансового моніторингу, необхідно до 11 січня 2025 року подати звіти до міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України.
Cудова практика
В Іллінойсі унормували використання ШІ суддями та адвокатами
Використання штучного інтелекту у суді дозволяється навіть без розкриття цього факту, але за умови відповідності правовим та етичним стандартам. При цьому адвокати, судді та самопредставлені сторони несуть відповідальність за кінцевий продукт своєї роботи.
Законодавство
В НААУ підтримали уточнення предметної юрисдикції спорів
Справи щодо правочину, у тому числі оскарження реєстраційних дій щодо такого правочину, укладеного на забезпечення виконання основного зобов’язання між юридичними особами, розглядатимуть господарські суди.