В Національному університеті “Львівська політехніка” запроваджують дисципліну “Історія світової та вітчизняної адвокатури”
![](/assets/uploads/news/advocatura/2017-02-03-lp_589461dad6928.jpg)
В Національному університеті “Львівська політехніка” за ініціативи Центру досліджень адвокатури і права при НААУ запроваджують дисципліну “Історія світової та вітчизняної адвокатури”.
Запровадження окремої дисципліни з історії адвокатури у цьому вузі стало можливим завдяки підписаному 4 березня 2015 року меморандуму про співпрацю між НААУ та навчально-науковим Інститутом права та психології Національного університету “Львівська політехніка”. В результаті дворічної праці Центру досліджень адвокатури і права при НААУ із науковцями Інституту, кафедра історії держави і права Національного університету “Львівська політехніка” включила у навчальний процес окремий курс з історії світової та української адвокатури (тематичний план додається).
Дисципліна розрахована на один навчальний семестр, містить 8 лекцій та семінарських занять і включає вступ до предмету, питання історії зарубіжної адвокатури - зародження інституту адвокатури, аналіз адвокатури Риму та Візантії, європейської адвокатури періоду Середньовіччя (476 – 1453 рр.), Відродження (1453 – 1640 рр.) та Нового часу (від 1640 р.). Історія адвокатури України представлена темами: Надання юридичних консультацій та адвокатська допомога у Київській Русі, Великому князівстві Литовському та Першій Речі Посполитій; Організація правової допомоги у Московському царстві та Російській імперії (1480-ті рр. – 1917 р.). Адвокатура Австрійської та Австро-Угорської імперії, її український сегмент; Інститут адвокатури на українських землях у складі Союзу РСР, Другої Речі Посполитої, міжвоєнних Румунії та Чехословаччини; Еволюція інституту адвокатури в незалежній Україні.
Отже, від 6 лютого цього року, студенти магістратури юридичного факультету у Львівській політехніці, розпочинають вивчення нової навчальної дисципліни “Історія світової та вітчизняної адвокатури”. Проводитиме заняття — завідувач кафедри історії держави і права, доктор юридичних наук, професор Макарчук Володимир Степанович.
Центр досліджень адвокатури і права при НААУ буде всіляко сприяти у підготовці лекційного курсу з даної дисципліни, а також забезпечить усіма виданнями НААУ з цієї тематики.
Популярні новини
![Процесуальний дисбаланс: чому захисту складніше призначати експертизи, ніж обвинуваченню?](/assets/uploads/news/diskusiya/2025-02-11-grigorenko_67ab61c13cea8.jpg)
Дискусія
Процесуальний дисбаланс: чому захисту складніше призначати…
Ключовим принципом реформування судово-експертної діяльності в Україні має залишатися забезпечення незалежності експертів та рівності всіх учасників судового процесу.
![У ТЦК і за їх межами Конституція однакова, - секретар РАУ про правила для адвокатів](/assets/uploads/news/garantii/2025-02-11-kolesnikov_67aa5d794baba.jpg)
Гарантії діяльності
У ТЦК і за їх межами Конституція однакова, - секретар РАУ про правила…
В Сухопутних військах Збройних сил України працюють над усуненням недоліків в роботі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Зокрема, там хочуть створити правила для адвокатів, які захищають військовозобов’язаних.
![Австралійські суди реагують на проблеми використання ШІ](/assets/uploads/news/za-kordonom/2025-02-10-sh_67a9cc254ad73.jpg)
За кордоном
Австралійські суди реагують на проблеми використання ШІ
Масштаб використання штучного інтелекту в юридичній професії наразі оцінити важко. Втім, суди вже занепокоєні залученням ШІ для заяв під присягою, свідчень та посилань на прецеденти. Австралійські судді переймаються проблемою достовірності доказів.
![Злочин заради клієнта: які порушення вчиняють адвокати?](/assets/uploads/news/navchannya/2025-02-07-veb-nar_67a62a8e1c590.jpg)
Навчання
Злочин заради клієнта: які порушення вчиняють адвокати?
Хоча адвокат у своїй професійній діяльності зобов'язаний виходити з переваги інтересів клієнта, цей пріоритет обмежений принципом законності. Ті адвокати, що заради свого клієнта намагаються обійти закон, можуть самі стати фігурантами кримінальної справи.
![Новий проект про захист бізнесу: плюси є, але не без мінусів](/assets/uploads/news/zakonodavstvo/2025-02-06-zp_67a4b5efab56f.jpg)
Законодавство
Новий проект про захист бізнесу: плюси є, але не без мінусів
Під час дії воєнного стану в Україні непоодинокими стали випадки тиску на субʼєктів господарювання з боку правоохоронних органів. Зловживання або бездіяльність з їх боку вимагали оперативного реагування військово-політичного керівництва держави.
![Проблеми зберігання речових доказів стороною обвинувачення окреслили в НААУ](/assets/uploads/news/zakonodavstvo/2025-02-06-zp_67a4984cbc869.jpg)
Законодавство
Проблеми зберігання речових доказів стороною обвинувачення…
Зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізація, технологічна переробка, знищення, здійснення витрат, пов’язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронність тимчасово вилученого майна та майна, на яке накладено арешт…
![Куди ведуть нові напрями житлової політики України?](/assets/uploads/news/zakonodavstvo/2025-02-05-zp_67a38a2d093ae.jpg)
Законодавство
Куди ведуть нові напрями житлової політики України?
Основні засади житлової політики, запропоновані Кабміном у проекті Закону №12377, є декларативними, містять суттєві неузгодженості та протиріччя. Відтак, законодавча ініціатива потребує ґрунтовного доопрацювання.
![Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного комітету НААУ](/assets/uploads/news/bpd/2025-02-05-kad_67a3813cbba76.jpg)
БПД
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного…
У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.