"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Рішення щодо внесків прийнято на підтримку незалежності адвокатури — Павло Гречківський

Рішення Ради адвокатів України, якими встановлено нові розміри внесків та оплати за стажування, прийняті для забезпечення незалежності адвокатури та самодостатності органів адвокатського самоврядування.
Про це пише секретар РАУ Павло Гречківський у своєму блозі на сайті видання “LB.ua”.
“У своєму кінцевому рішенні ми шукали компроміс між різними думками, але зробили правильний вибір — вибір на користь незалежності професії. Це гловний принцип, який працює в інтересах кожного адвоката і взагалі відображає дух професії. Неможливо відбудовувати незалежний і самостійний інститут адвокатури без фінансової самодостатності. Якщо ми хочемо гарантованої професійної свободи, ми не прийдемо до неї з бідності”, - ідеться у блозі.
Секретар РАУ наголошує на тому, що необхідно, щоб працювали сильні регіональні органи адвокатського управління та якісна система допуску до професії, сучасні можливості для навчання, активна міжнародна співпраця.
“Нам потрібні сильні регіональні ради адвокатів, адже саме вони організують допомогу колегам, коли до них приходять з незаконними обшуками та вилученнями документів; нам потрібні високий рівень навчання професії, якісна підготовка і допуск нових людей. Нам потрібні ефективні комунікації та активна співпраця з міжнародними партнерами. Ми маємо все це забезпечити своїми силами і наступного року, тому що це наш захист від тиску та можливість нормально працювати”, - пояснює Павло Гречківський.
Стосовно власне ухвалених рішень Секретар РАУ пояснив, що фактично підвищення внесків відбуватиметься у два етапи. До 31 січня адвокати зможуть сплатити їх на рівні мінімальної зарплати, встановленої на 31 грудня 2016 року, тобто, це 1600 грн. Після 31 січня внесок дорівюватиме зарплатному мінімуму на день його сплати.
Повний текст публікації "Главные вызовы для адвокатуры, ради которых нужно объединяться в новом году" можна переглянути за посиланням
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.