"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Заява НААУ з приводу подій у Генеральній прокуратурі

Гучна заява Генеральної прокуратури щодо Павла Гречківського , обраного до Вищої Ради юстиції від адвокатської спільноти, є спробою відволікти увагу від серйозних проблем та порушень у діяльності правоохоронних органів.
Коли вже мішенню політичних розправ обирають відомого адвоката, за яким підтримка і довіра понад 30 тисяч професіоналів, це свідчить про те, що криза ефективності і компетентності правоохоронців сягнула дна. Конституційна норма про презумпцію невинуватості непорушна і є захистом кожної людини від безпідставних звинувачень. Якщо через неї переступають, то це сигнал про одне – об'єктивного розслідування не буде.
Ми бачимо репресії проти адвокатів, ми бачимо ототожнення адвокатів з клієнтами, ми є свідками обшуків адвокатських офісів. Ми чуємо абсурдні звинувачення на адресу адвокатів та стикаємося з неповагою новітніх борців з корупцією, які проявляють себе гіршими за своїх нереформованих попередників. До вчора це було більше у стилі НАБУ, але Генеральна прокуратура у міжвідомчій боротьбі з новим конкурентом таки виграла цю битву. Незалежна адвокатура стала занадто незручна.
Генеральний прокурор втрачає місце у Вищій раді юстиції, і це станеться вже за тиждень, відповідно до Конституційних змін, тому, очевидно, є мета зберегти свій вплив на правосуддя у неконституційний спосіб. Або просто розвалити новий орган – Вищу раду правосуддя – через штучну дискредитацію окремих її членів.
Вчора ми побачили атаку на конституційний інститут адвокатури, яка делегувала свого представника до вищих органів правосуддя. Це безпрецедентного масштабу порушення, яке адвокатура так просто не проковтне. І це сталося напередодні вступу в силу судової реформи, яка мала посилити статус як адвокатури, так і Вищої ради юстиції. Якщо сенс судової реформи був у тому, щоб убезпечити правосуддя від політичного впливу і зробити процес професійним, то ці події просто підтвердили, що ця мета – не більше, ніж гарна обгортка на експорт.
Озвучені популістські коментарі окремих посадовців далекі від реальних фактів, хоча створюють багато шуму. Насправді, за ними – некомпетентність, безсилість у розкритті злочинів, адже статистика зростає.
Обрано найгіршу практику – вводити в оману суспільство, видавати політичні замовлення за професійну роботу правоохоронних органів. Кожний адвокат підтвердить, що ця справа розвалиться в суді через те, що розслідувати її мала б не генеральна прокуратура, а якраз її конкурент – НАБУ.
Адвокатура готова підтримати Павла Гречківського, який має беззаперечну повагу та авторитет серед колег. Ми повідомимо про цей випадок та пояснимо його реальні мотиви нашим міжнародним партнерам в адвокатурі Європи, міжнародним організаціям, в тому числі тим, які надають підтримку реформі правоохоронних органів в Україні.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).