Складання кваліфіспитів у м. Києві призупинено-рішення РАУ
НААУ наголошує, що наразі складання кваліфікаційних іспитів у м. Києві призупинено. Рішенням Ради адвокатів України рекомендовано звертатися до КДКА інших регіонів.
В зв"язку з великою кількістю запитань, що продовжують надходити на “гарячу лінію” НААУ, прес-служба надає наступне роз”яснення:
За законом “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” кваліфікаційні іспити складають у КДКА регіону за місцем проживання. Водночас, встановлено, що в м. Києві не створено КДКА відповідно до вимог профільного закону. Відтак у існуючої в столиці юридичної особи з такою назвою відсутні повноваження щодо вчинення дій з прийняття кваліфікаційних іспитів.
Іспити в м. Києві призупинено на підставі висновків про допущені порушення при створенні КДКА в м. Києві та встановленого факту про відсутність такої комісії в м.Києві. Про це ідеться у Рішенні РАУ No153 «Про затвердження Висновку спеціальної тимчасової комісії з перевірки діяльності органів адвокатського самоврядування міст» від 11 червня 2016 року.
Тимчасово, до формування легітимного складу КДКА м.Києва, іспити в столиці призупинено у відповідно до Рішення РАУ No 156 «Про деякі питання реалізації Висновків спеціальної тимчасової комісії з перевірки діяльності органів адвокатського самоврядування міста Києва”. Зокрема, п. 2 цього рішення дозволено особам, які відповідно до Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні мають право складати кваліфікаційний іспит у місті Києві, складати його у будь-якому іншому регіоні України до формування, згідно з приписами Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», складу КДКА міста Києва, утвореної відповідно до рішення РАУ від 11 червня 2016 року No154.
Проведення іспитів у період з 11 червня 2016 року в м. Києві є невиконанням рішень вищого органа адвокатського самоврядування.
Стаття 57 закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” передбачає, що Ради адвокатів України є обовязковими до виконання всіма адвокатами. Відтак, особи, причетні до невиконання таких рішень, можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності у порядку, встановленому законом.
Окрім того, ст. 62 Правил адвокатської етики передбачає, що адвокати, яких обрано до органів адвокатського самоврядуання, зобов’язані неухильно виконувати свої повноваження згідно законодавства, приймати участь в роботі органів адвокатського самоврядування, до яких їх обрано, дотримуватись вимог закону та актів НААУ, не допускати дій чи бездіяльності, що завдають шкоди адвокатурі в цілому, або блокують роботу окремих органів адвокатського самоврядування
Телефон гарячої лінії 067 247 55 05 контактна особа начальник відділу правової експертизи та законотворчих ініціатив юридичного департаменту НААУ Анжела Гуменюк.
Популярні новини
Дискусія
Виконавче провадження в «цифрі»: стан та перспективи обговорили на…
Діджиталізація виконавчого провадження передбачає повний перехід документообігу в електронний вигляд за допомогою електронних кабінетів в ЄСІКС. Для виконавців, сторін та їх представників це перш за все зручність, економія часу та ресурсів.
Cудова практика
Судову практику з трудових спорів у 2024 році зібрали у дайджесті
Переведення на роботу в іншу місцевість, зупинення дії трудового договору, зміна істотних умов праці, систематичне невиконання трудових обов’язків, звільнення за власним бажанням, скорочення, знищення виробничих потужностей, закінчення дії трудового контракту, допуск до роботи без оформлення трудових відносин…
Законодавство
Факт батьківства установлюватимуть в окремому провадженні - НААУ…
Статтю 315 (Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення) ЦПК пропонується доповнити нормою щодо встановлення факту батьківства відповідно до частини першої статті 130 Сімейного кодексу в порядку окремого провадження.
Привітання
Вітання з нагоди 12-ої річниці створення Національної асоціації…
Дорогі колеги!
Cудова практика
4 висновки ЄСПЛ у справі «Сергієнко проти України»
Україна має виплатити адвокату Олександру Сергієнку 15 тис. євро компенсації за порушення його прав з боку посадовців Національного антикорупційного бюро України під час розслідування справи проти його клієнта.
Підтримка
Стартує проект з підтримки ментального здоровʼя адвокатів
Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) започатковує новий проект «Підтримка ментального здоровʼя українських адвокатів під час війни».
За кордоном
У Римі працюватиме представник НААУ
Представником Національної асоціації адвокатів України у Італійській Республіці призначено Граціано Бенедетто. Він працюватиме у Римі.
Видання
Київська адвокатура на зламі епох: презентовано монографію
Вийшов друком третій том серії «Регіональна історія адвокатури», присвячений столичним адвокатам, який висвітлює процес розвитку інституту у період з другої половини XIX ст. до її «розгрому» у 1930-х роках XX століття в умовах панування «революційної правосвідомості» під час Великого терору.