"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
РАУ відновлює роботу КДКА м. Києва у відповідності до законодавства


РАУ розглянула і затвердила висновки Спеціальної тимчасової комісії з перевірки діяльності органів адвокатського самоврядування м. Києва.
Комісія в ході перевірки, яка тривала з кінця квітня, встановила відсутність реєстрації в м. Києві органу адвокатського самоврядування — кваліфікацйно-дисциплінарної комісії м. Києва у відповідності до законодавства.
“Визнати в діяльності адвоката Рудакової В.В. та адвокатів, обраних до складу Київської міської КДКА, порушення приписів Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та рішень вищих органів адвокатського самоврядування, які не припинили в належний спосіб діяльність Київської міської КДКА, не здійснили у встановлені строки перереєстрацію громадської організації Київської міської КДКА на орган адвокатського самоврядування КДКА міста Києва, продовжили діяльність громадської організації Київської міської КДКА, яка в незаконний спосіб перебрала на себе функції регіонального органу адвокатського самоврядування КДКА міста Києва, виконуючи непритаманні їй функції, віднесені законодавством виключно до повноважень органу адвокатського самоврядування регіону (КДКА міста Києва)”, - ідеться у тексті висновків.
Мова йде про такі порушення, як організація та проведення кваліфікаційних іспитів, прийняття рішень щодо видачі свідоцтв про складення кваліфікаційних іспитів, рішень про зупинення або припинення права на заняття адвокатською діяльністю, здійснення дисциплінарних проваджень стосовно адвокатів, прийняття плати за складення кваліфікаційних іспитів. Ці та інші питання віднесені до виключних повноважень кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
На основі цих висновків РАУ визнала відсутність в місті Києві чинного органу кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва, як регіонального органу адвокатського самоврядування.
У столиці натомість діяла громадська організація Київська міська кваліфікаційно-дисциплінарна комісія, яка привласнила невластиві повноваження органу адвокатського самоврядування. Також у висновках комісії вказано на те, що при органах адвокатського самоврядування було створено комерційну структуру - ТОВ “Центр підвищення кваліфікації і стажування адвокатів”, який здійснював діяльність по стажуванню осіб, які мали наміри отримати статус адвоката та підвищення кваліфікації за плату.
РАУ одноголосно ухвалила рішення створити кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури м. Києва і затвердити Положення про неї. Для формування складу нового органу Рада вирішили скликати конференцію адвокатів міста Києва. Для її проведення створено організаційний комітет на чолі з адвокатом Ігорем Черезовим. До складу комітету увійшли відомі адвокати м. Києва Віталій Сердюк, Андрій Смирнов, Микола Голодняк, Діана Назаренко, Андрій Циганков та Євген Солодко.
РАУ також затвердила порядок денний і регламент провдення конференції та квоту представництва адвокатів 1 від 20.
Рішення про дату час та місце проведення конференції, за рішенням РАУ, прийме організаційний комітет. Рішення буде оприлюднене на сайті НААУ та в газеті “Урядовий кур”єр”. Установча конференція має відбутися у двомісячний термін.
Рада також прийняла рішення про заборону внесення відомостей до ЄРАУ стосовно осіб, які отримали свідоцтво про складання кваліфікаціних іспитів в КМ КДКА.
Тексти рішень РАУ від 11 червня будуть опубліковані на сайті РАУ ближчим часом
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.