"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Назви органів адвокатського самоврядування не можна "клонувати"

Міністерство юстиції має забезпечити запровадження законодавчої заборони на використання власних назв органів адвокатського самоврядування в назвах інших юридичних осіб та громадських організацій.
Таке рішення ухвалив Окружний адміністративний суд м. Києва 15 квітня, задовольнивши позов Національної асоціації адвокатів України до Міністерства юстиції України.
Рішенням суду визнано протиправною бездіяльність Мінюсту щодо невиконання п.10 перехідних положень закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”. Відповідно до цього пункту, Кабінет міністрів, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади мали привести нормативно-правові акти до вимог профільного закону про адвокатуру.
НААУ декілька разів зверталася до Прем'єр-міністра з приводу необхідності заборонити використовувати власні назвати органів адвокатського самоврядування у найменуваннях інших юридичних осіб у Вимогах щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, які затверджені наказом Міністерства юстиції. Проте, у відповідь отримувала відмови Міністерства.
У позовній заяві НААУ вказувала на те, що відсутність такої заборони дозволяє юридичним особам, які не створені відповідно до закону про адвокатуру, привласнювати назви органів адвокатського самоврядування та користуватися ними в порушення цього закону.
Рішенням суду підтверджено, що Міністерство юстиції зобов'язане привести нормативну базу, яка стосується державної реєстрації юридичних та фізичних осіб, у відповідність до закону про адвокатуру, оскільки він має вищу юридичну силу. Суд посилається на те, що законодавство чітко визначає власні найменування для всіх органів адвокатського самоврядування, при цьому використання їхніх власних назв іншими суб'єктами суспільних відносин є недопустимим. Суд погодився з аргументами НААУ, що п. 10 закону про адвокатуру не виконаний Міністерством юстиції і зобов'язав встановити у згаданих Вимогах заборону на використання повних, скорочених та викладених англійською мовою власних назв органів адвокатського самоврядування та похідних назв у назвах інших юридичних осіб, їхніх підрозділів та громадських організацій без статусу юридичної особи».
Популярні новини

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.