НААУ започатковує співпрацю з польськими колегами
В рамках розширення міжнародних зв'язків із адвокатськими організаціями за кордоном відбулася зустріч Голови НААУ Лідії Ізовітової із представником Варшавської адвокатури, випускаючим редактором провідного польського журналу для адвокатів "Палестра", адвокатом Адамом Редзіком.
Метою зустрічі стало обговорення проведення польсько-українського форуму та особливостей адвокатури в Польщі і в Україні.
Лідія Ізовітова розповіла про створення НААУ і перші кроки формування українського самоврядування, яке відбулося майже за польським зразком.
Також Голова НААУ навела факти порушень прав та гарантій адвокатської діяльності, кількість яких в Україні зростає.
Зі свого боку, представники польського самоврядування розповіли про функціонування адвокатури в Польщі, основні положення профільного законодавства і правил адвокатської етики, а також поділилися досвідом у побудові європейської, відкритої та прозорої організації адвокатського самоврядування.
Адам Редзік розповів про польський досвід щодо захисту прав адвокатів, а також представив роботу систему безоплатної правової допомоги, страхування адвокатів в Польщі. За його словами, до польської Найвищої Ради Адвокатів звертаються українські адвокатські організації та об’єднання з пропозиціями про співпрацю, при цьому вони мають подібні назви до найвищого органу адвокатського самоврядування, що дуже заплутує.
Відтак, пан Адам був радий нарешті почути власне саму НААУ.
Учасники зустрічі домовилися про майбутню співпрацю, зокрема щодо наукових розробок, діяльності Вищої школи адвокатури, обмінів візитами польських та українських адвокатів. НААУ презентувала польському колезі видання з історії української адвокатури та звіти про діяльність НААУ за 2015 рік, про порушення прав та гарантій адвокатської діяльності та про систему БПД в Україні.
Пан Адам є доктором права, провідним науковцем, автором низки книг з історії адвокатури та адвокатського самоврядування Польщі. Зараз він працює у центральному офісі Найвищої Ради Адвокатів Польщі.
НААУ на зустрічі також представляли ректор Вищої школи адвокатури Олександр Святоцький та керівник Центру досліджень адвокатури і права НААУ Ірина Василик.
Пан Адам вже є членом Науково-консультативної ради при НААУ.
По завершенню зустрічі, польський гість подарував свої видання і отримав в подарунок для видання НААУ, звіти НААУ, а саме: звіт про діяльність Асоціації за 2015 р., звіт щодо порушень прав адвокатів, які він пообіцяв поширити у польській регіональній палаті адвокатів.Популярні новини
Підтримка
Сайт НААУ підлаштували під потреби слабозорих
До Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня, офіційний сайт Національної асоціації адвокатів України став зручним для перегляду інформації тими громадянами, що мають поганий зір.
Привітання
Оголошено переможців Турніру із судових дебатів
Завершився суперфінал III Турніру із судових дебатів серед студентів-юристів 3-4-х курсів ступеня «Бакалавр» та «Магістр», організований Національною асоціацією адвокатів України.
Дискусія
Підвищення податків: як вижити бізнесу?
1 грудня набрав чинності Закон № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану». Як підвищення податків уплине на українських підприємців?
Законодавство
Як захистити працюючих медпрацівників після зміни стандартів…
Зміна професійних стандартів призведе до зміни умов праці вже працюючих медичних працівників і це може мати наслідком порушення їхніх трудових прав з боку роботодавців.
Навчання
Спеціалізація суддів у справах сім’ї та дітей: досвід та виклики
Запровадження спеціалізації суддів на розгляді справ за участі дітей є важливим елементом правосуддя, дружнього до дитини, що підтверджено міжнародними стандартами. Водночас, стримувачами є кризові явища в українському суспільстві та відсутність єдиного підходу і чіткого бачення такого процесу.
Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за листопад 2024 року
Публікуємо Вісник НААУ за листопад 2024 року
Дискусія
Потребу змін у земельному законодавстві обговорили у…
Нечіткість земельного законодавства та довільне тлумачення його норм призводять до юридичних колізій, втрати власності та конфліктів, які доводиться вирішувати судам. Як подолати ці проблеми?
Навчання
Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному
Профільний закон передбачає три організаційно-правові форми для здійснення в Україні адвокатської діяльності: індивідуальна, адвокатське бюро та адвокатське обʼєднання. Яку краще обрати?