Заява НААУ про статус потерпілої у справі Грабовського
Голова НААУ Лідія Ізовітова подала заяву до Головної військової прокуратури про залучення НААУ як потерпілої у кримінальному провадженні за фактом вбивства адвоката Юрія Грабовського.
Заява подана 7 квітня.
Необхідність отримання статусу потерпілої сторони НААУ обґрунтовує положеннями ст.ст. 45, 55, 56 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та ст. ст. 55, 56 КПК України.
Відповідно до частини першої статті 55 Кримінального процесуального кодексу України потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або матеріальної шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.
Права і обов’язки потерпілого виникають у особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого.
“Вбивство адвоката Грабовського Ю.Л. – важка втрата для усієї адвокатури України. Проте Національна асоціація адвокатів України, відповідно до приписів ст. 55 КПК України, не може бути визнана потерпілою за ознаками спричинення їй моральної шкоди. Натомість Національна асоціація адвокатів України вважає, що кримінальним правопорушенням їй спричинена матеріальна шкода”, - ідеться у листі.
НААУ нагадує, що 10 березня 2016 року Асоціація звернулася із письмовою заявою до Національної поліції у місті Києві з приводу безвісного зникнення адвоката Грабовського, який на той момент мав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 2872 від 25.04.2007 року видане Київською міською КДКА та був членом НААУ і заступником Голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
ДОВІДКОВО: До основних повноважень та завдань Національної асоціації адвокатів України належить, зокрема, захист професійних прав адвокатів та забезпечення гарантії адвокатської діяльності, представництво адвокатури України у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами організаціями незалежно від форми власності, громадськими об’єднаннями та міжнародними організаціями, делегування представників до органів державної влади.
НААУ є юридичною особою та діє через організаційні форми адвокатського самоврядування, передбачені ст. 46 Закону України «Про адвокатур та адвокатську діяльність».
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.