Виключне право на представництво здобуває підтримку в адвокатській спільноті | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Виключне право на представництво здобуває підтримку в адвокатській спільноті

Законодавство
13:00 Чт 04.02.16 2531 Переглядів
Версія для друку

Таким було одне із ключових питань обговорення на круглому столі “Зміни до КАСУ: пропозиції суддів та громадськості”, який відбувся за організації Окружного адміністративного суду міста Києва 3 лютого 2016 року.

Участь у заході взяли науковці, адвокати, експерти та представники громадськості, які долучилися до обговорення проекту Закону України “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (щодо судової реформи)”.

В ході обговорення більшість адвокатів висловилися на підтримку запровадження виключного права адвокатів на представництво в судах, щоб підвищити ефективність захисту інтересів фізичних та юридичних осіб. Аргументи на користь запровадження цієї новели навели Голова Комітету захисту прав людини Ганна Колесник; адвокати Олег Рачук; Леся Дубчак, Регіна Гусейнова-Чекурда, Арсен Мілютін, Ірена Файнгольд та інші.

 “Саме адвокат є фахівцем, який здатний кваліфіковано представляти інтереси у суді. Адвокат наділений повноваженнями та інструментами, які відсутні у представника. Йдеться про адвокатські запити та адвокатську таємницю” - зазначив Олег Рачук.

Національна асоціація адвокатів України, яка представляє та об’єднує всіх адвокатів нашої крани, підтримує впровадження виключного права на представництво адвокатів в суді. Це дозволить підвищити рівень правосуддя та запровадити в Україні європейські стандарти захисту прав людини, адже монополія адвокатури запроваджена в багатьох європейських та постарадянських країнах. Запровадження цього принципу в українському правосудді також схвалено Венеціанською комісією як крок на зміцнення незалежності адвокатури.


Довідково: у законопроекті “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (щодо судової реформи)” пропонується викласти статтю 16 КАСУ “Правова допомога при вирішенні справ в адміністративному суді” у наступній редакції:

1. Особи, які беруть участь у справі, мають право користуватися правовою допомогою, яка надається в установленому законом порядку.

2. У випадках, встановлених законом, правова допомога надається виключно адвокатом.

Популярні новини

У НААУ попереджають про екстремальні фінансові ризики для підприємств ОПК

Законодавство

У НААУ попереджають про екстремальні фінансові ризики для…

Відсутність прозорого контролю за діяльністю Міністерства оборони як регулятора, а також надмірні санкції за вихід із режиму Defence City створюють для оборонних підприємств ризики, здатні призвести до їхнього банкрутства.

11:34 Ср 13.08.25 147
РАУ заявила про втручання члена ВРП в адвокатську діяльність та подає офіційні звернення

Гарантії діяльності

РАУ заявила про втручання члена ВРП в адвокатську діяльність та…

Рада адвокатів України, розглянувши заяву адвоката Олександра Віхрова, встановила факт втручання члена Вищої ради правосуддя Романа Маселка в адвокатську діяльність, порушення адвокатської таємниці та вихід за межі повноважень при оцінюванні кандидата на посаду судді.

10:11 Ср 13.08.25 903
Згоду на арешт адвокатів мають надавати органи адвокатського самоврядування

Законодавство

Згоду на арешт адвокатів мають надавати органи адвокатського…

Наділення ВРП повноваженнями щодо надання згоди на затримання адвоката чи утримання його під вартою буде прямим втручанням у діяльність адвокатури України. Це суперечить принципу незалежності адвокатури, гарантованому Конституцією і законами.

15:02 Вт 12.08.25 1141
РАУ обрала кандидатів у члени Конкурсної комісії з добору членів ВККС

Самоврядування

РАУ обрала кандидатів у члени Конкурсної комісії з добору членів…

На виконання ст. 95-1 Закону «Про судоустрій і статус суддів» Рада адвокатів України запропонувала на розгляд Вищої ради правосуддя трьох кандидатів до складу Конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за квотою РАУ.

13:37 Вт 12.08.25 899
ОПК і митний контроль: адвокати застерігають від ризиків проекту №13421

Законодавство

ОПК і митний контроль: адвокати застерігають від ризиків проекту…

Українські оборонні підприємства стикаються з бюрократичними затримками при імпорті компонентів, що може критично вплинути на терміни виконання державних контрактів. Водночас запропонований у ВР механізм створює ризики, які можуть перевищити потенційні переваги для галузі.

16:32 Пн 11.08.25 274
Робота захисту з доказами у суді: що має знати адвокат

Дискусія

Робота захисту з доказами у суді: що має знати адвокат

Чому не всі матеріали досудового розслідування потрапляють до суду, як і коли контраргументувати позицію сторони обвинувачення, чому вступна промова — не формальність, а тактичний інструмент, коли захист має подавати письмову позицію, а коли краще мовчати?

14:17 Пн 11.08.25 629
Адвокатам пояснили, як відрізнити втому від виснаження

Навчання

Адвокатам пояснили, як відрізнити втому від виснаження

Ментальне здоров’я — тема, яка для багатьох досі звучить як щось абстрактне. Але у правничій професії це щоденна реальність: стрес, високе навантаження, відповідальність за чужі долі.

14:36 Пт 08.08.25 898
Партнерство для відбудови: у НААУ обговорили новий закон про ППП

Дискусія

Партнерство для відбудови: у НААУ обговорили новий закон про ППП

Публічно-приватне партнерство розглядається як один із ключових інструментів відновлення України, але на практиці його механізми залишаються складними, малозрозумілими і часто неефективними.

11:04 Чт 07.08.25 570

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл