13:59 Пн 01.10.18

26 жовтня заплановано спільне засідання РАУ, Ради суддів та Ради прокурорів

print version

Голова РАУ Лідія Ізовітова, Голова Ради суддів України Олег Ткачук та Голова Ради прокурорів України Михайло Місюра домовилися провести спільне засідання вищих органів самоврядування на 26 жовтня 2018 року.

Ініціатива Голови РАУ провести спільне засідання подана на реалізацію положень резолюції між РАУ, РСУ та Радою прокурорів України, та зумовлена останніми випадками нападів на адвокатів та суддів, пов”язаних з їхньою професійною діяльністю.

“Якщо ми вже розпочинаємо співпрацю на тлі узгодження етичних стандартів наших професій, то необхідно звернути увагу на нещодавні події в судах, де відбувається по суті терористична поведінка щодо всіх учасників процесу. Ми маємо зібратися Радами і обговорити ці питання, звернутися до органів влади, щоб убезпечити суддів, адвокатів, прокурорів. Сьогодні стає ризиково і небезпечно працювати в професії”, - сказала Лідія Ізовітова.

З метою підготовки до спільного засідання Ради узагальнять випадки порушень професійних прав у кожній з юридичних професій, які будуть розглянуті з точки зору впливу на незалежність правосуддя.

“Необхідно збиратися по потребі. Наразі я бачу надзвичайні події і в судових засіданнях, і в повсякденному житті суддів та адвокатів, які пов”язані з професійною діяльністю. Це вже стосується кожного носія судової влади, кожного прокурора, кожного адвоката. Тому перше засідання потрібно присвятити безпеці суддів, адвокатів, прокурорів”, - наголосила голова РАУ.

Голова РСУ Олег Ткачук також запропонував, щоб формат спільних засідань був розпочатий на рівні регіональних органів самоврядування суддів, адвокатів та прокурорів.

У ході зустрічі Лідія Ізовітова нагадала про те, що на звернення щодо порушень прав адвокатів правоохоронні органи не реагують і не запобігають їхньому вчиненню, адже напади на адвокатів відбуваються і в присутності поліції. При цьому активісти вчиняють тиск на адвокатів, позбавляючи права на захист та вільний вибір захисника окремих осіб залежно від їхніх політичних поглядів. Такі дії порушують і Конституцію, і Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.

“Окремі групи диктують, як має вчиняти суд, як має вчиняти прокурор, як має діяти адвокат. Їхні візити здійснюються з метою впливу на суд, захист і обвинувачення”, - прокоментувала Голова РАУ.

Під час засідання також було обговорено питання необхідності забезпечення приміщень для роботи адвокатів та прокурорів у судах, що відповідає міжнародним стандартам організації правосуддя.

Нагадаємо, 1 жовтня РАУ, Рада суддів України та Рада прокурорів України уклали Резолюцію "Професійна етика правосуддя".

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.