9:48 Вт 24.10.23

Стандарти захисту і справедливий суд під час війни прокоментували в ІВА

print version

Головна цитата

«Без справедливості в цих судових процесах ми нічим не кращі, ніж Росія»

Українське суспільство не сприймає роботу адвоката із захисту воєнних злочинців і їх посібників (колаборантів). Громадяни не розуміють, як можна надавати правничу допомогу тим, хто вбиває мирних людей та руйнує житло.

У ЗМІ постійно публікуються факти порушення гарантій адвокатської діяльності правоохоронними органами: ототожнення адвоката з клієнтом, порушення адвокатської таємниці, ігнорування вимог закону під час обшуків у адвокатів, вчинення тиску аж до побиття.

Можливо, в умовах війни варто переглянути правові стандарти захисту у бік спрощення? Відповідь на це запитання видання в інтерв’ю виданню «Закон і Бізнес» відповів виконавчий директор Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) Марк Елліс.

«Після того, як перші судові процеси над полоненими російськими військовими привернули велику увагу громадськості, українські адвокати зіткнулися з незвіданою цариною міжнародних кримінальних процесів», - зауважив він.

Керівник IBA наголосив на необхідності додержання високих міжнародних стандартів справедливого суду навіть в умовах війни. «Важливо розуміти, що захист права на справедливий суд - це не лише забезпечення того, щоб процеси захищали фундаментальні права особи, - вважає юрист. - Це також забезпечення сприйняття світом кримінально-правової системи України як чесної та справедливої».

М.Елліс прямо пов’язує забезпечення Україною справедливості у таких процесах із подальшою міжнародною підтримкою. «Україна вкрай зацікавлена в тому, щоб продемонструвати, що її судові процеси є справедливими, - переконаний він. - Це стане частиною української спадщини. Відсутність справедливого судочинства підірве верховенство права та поставить під загрозу підтримку України з боку міжнародного співтовариства».

«Меседж має бути таким: «Без справедливості в цих судових процесах ми нічим не кращі, ніж Росія», - резюмував М.Еліс.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.