10:50 Ср 29.05.19 | |
Реформа у сфері підвищення кваліфікації адвокатів: чому потрібно забути про стару модель |
|
Головна цитата
Національна асоціація адвокатів України завжди прагнула побудувати інститут адвокатури в українському суспільстві, який не поступався за рівнем фаховості та професіоналізму адвокатури провідних європейський держав. Саме удосконалення підготовки та підвищення кваліфікації адвокатів Україні є пріоритетною політикою НААУ та РАУ. 16 лютого 2013 року був прийнятий порядок підвищення кваліфікації адвокатів Україні, якій фактично залишався незмінним. Але, на жаль, за ці роки процедура підвищення кваліфікації довела її неефективну модель, яку використовували здебільшого не з метою підвищення кваліфікаційного рівня адвокатів, а з метою отримання певного матеріального інтересу недобросовісними організаторами заходів з підвищення кваліфікації. Навіть були випадки, коли такі «горе-організатори» фактично торгували балами та не ставили за мету побудову сильної та кваліфікованої адвокатури. Фактично, не врегулювання процедури, відповідальності за проведення неякісних заходів та «торгівля» балами, мали деструктивні наслідки, що позначилися на кваліфікаційному рівні адвокатів. Негативні наслідки такої «псевдо-діяльності» горе-організаторів можна систематизувати в наступному порядку:
Аналізуючи негативні наслідки такої діяльності Рада адвокатів України 14 лютого 2019 року приймає нову редакцію Порядку з підвищення кваліфікації адвокатів, яка вводить суттєві зміни в процес підвищення кваліфікації, а саме:
Основна мета – це побудова цивілізованої процедури підвищення кваліфікації адвокатів, а не завуальоване заробляння грошей псевдо-операторами таких заходів. На жаль, сьогодні вистачає критики з боку прихильників збереження старої моделі підвищення кваліфікації, але до цього питання необхідно підходити виключно з позиції реальних потреб адвокатури в цілому, а не окремих проявів застарілих поглядів. Ми живемо у сучасному світі, де потреби адвокатури необхідно задовольняти в контексті сучасності та технологічного розвитку, а не прагнути зберегти пост-радянську модель, яка вже не відповідає потребам сьогодення. Володимир Мацко адвокат, координатор NextGen Одеса
|
|
© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені |