16:17 Чт 23.01.25 | |
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими потребами |
|
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання. 17 січня Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) провела вебінар на тему «Стрес-менеджмент і стресостійкість». Цей захід відбувся в рамках проекту «Підтримка ментального здоров’я українських адвокатів під час війни». За даними дослідження Американської асоціації адвокатів, понад 40% адвокатів страждають від подібних проблем. Важливо розуміти, що хронічний стрес активує гіпоталамо-гіпофізарно-надниркову вісь — систему, яка при тривалій дії може виснажувати організм і впливати на когнітивні здібності. Психологиня та психотерапевтка Марія Мельничук поділилася рекомендаціями щодо боротьби зі стресом. Вона акцентувала увагу на важливості розвитку резильєнтності — здатності швидко відновлюватися після складних ситуацій. За її словами, у цьому допомагають:
Не весь стрес однаково шкідливий, переконана експертка. Так, еустрес (позитивний стрес) може стимулювати концентрацію та продуктивність, тоді як дистрес (негативний стрес) виснажує ресурси організму. Також М.Мельничук рекомендувала:
Для подолання екстрених ситуацій корисним може бути метод «заземлення», що допомагає відчути зв’язок з реальністю через активацію фізичних відчуттів. Також ефективною є «техніка STOP», яка передбачає зупинку, глибоке дихання, оцінку ситуації та прийняття раціонального рішення. Застосування цих інструментів допомагає адвокатам уникати емоційного вигорання, підтримувати високий рівень професіоналізму та зберігати ментальне здоров’я. Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram. |
|
© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені |