19:10 Пт 16.12.22

Проблеми системи БПД мають стати предметом розгляду міжнародних інституцій

print version

Рада адвокатів України 16 грудня 2022 року на своєму засіданні у Львові прийняла низку рішень, якими відреагувала на системні загрози захисту прав людини в державі, спричинені бездіяльністю Мінюсту в частині організації надання безоплатної правової допомоги в Україні.

Небезпечні корупційні ризики у вигляді опосередкованого тиску на адвокатів, що надають безоплатну правову допомогу , через непрозору систему видачі доручень та укладення контрактів, незаконне втручання в позиції адвокатів, що мають місце в системі БПД – спричиняють шкоду в першу чергу людині та грубо порушують її права.

Такі дії, а також в багатьох питаннях бездіяльність, створюють громадянам перешкоди в реалізації гарантованого Конституцією України їх права на захист, доступі до справедливого суду, а також послаблюють Україну як європейську правову державу.

З цього приводу РАУ вирішила звернутись до низки міжнародних інституцій для відповідного реагування.

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.