17:24 Вт 13.04.21

У НААУ розповіли, як вплине Закон України «Про Бюро економічної безпеки» на повноваження адвоката

print version

За ініціативою Комітету з питань митного та податкового права в НААУ 12 квітня відбувся фаховий круглий стіл, присвячений Закону України «Про Бюро економічної безпеки України». Цей закон набув чинності 25 березня 2021 року. Ним передбачено створення нового органу досудового розслідування та оперативно-розшукової діяльності Бюро економічної безпеки України (далі - БЕБ) – «центральний орган виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави» (ч. 1 ст. 1 Закону). БЕБ має замінити податкову міліцію та ДФС України. Тому в НААУ вже вдруге обговорювали аспекти створення нового органу досудового розслідування та оперативно-розшукової діяльності із аналітичною складовою. Вперше обговорення  законопроекту було влітку 2020 року за участі начальника податкової міліції, Голови ДФС України к. ю. н. Солодченко С. В.

Модератором круглого столу був Яків Воронін, адвокат,  д. ю. н., Голова Комітету з питань митного і податкового права НААУ. Спікерами були: Дмитро Юровський, Заступник Голови Комітету з питань митного і податкового права НААУ та В'ячеслав Некрасов, д. ю. н., експерт у галузі фінансової безпеки, професор Національного університету Державної фіскальної служби України, Національної академії внутрішніх справ, радник Голови ДФС України.

На круглому столі у форматі онлайн-конференції було понад семисот адвокатів з усієї України!

     Окрему увагу доповідачі приділили ролі адвоката в захисті прав учасників кримінального провадження, адже Законом України «Про Бюро економічної безпеки» передбачає, що тепер цю роботу виконуватиме слідчий (детектив) БЕБ.

Предметом жвавого обговорення між учасниками стали проекти змін до ст. 212 «Ухилення від сплати податків» Кримінального кодексу України та запровадження ст. 222-2 «Шахрайство з податком на додану вартість» Кримінального кодексу України.

Особливо багато питань виникло у зв'язку із законодавчими змінами, які передбачені проектом Закону України № 3959-1, а саме: впровадження інформаційно-аналітичного забезпечення, застосування аналізу ризиків у роботі БЕБ та їх співвідношення із чинними нормами КПК України, судовою практикою та аналізом майбутніх змін до КПК України.

За результатами зустрічі доповідачі вирішили продовжити обговорення цієї тематики у серпні-вересні 2021 року, в ході якого приділити більше уваги підслідності БЕБ та змінам до Кримінального і Кримінального процесуального кодексів України, які будуть внесені у зв'язку зі створенням БЕБ (проект Закону України № 3959-1).

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.