12:59 Чт 24.12.20

У НААУ обговорили проблемні питання впровадження цифрових технологій у систему правосуддя

print version print version

23 грудня 2020 року в НААУ за ініціативи Секції доступу до правосуддя Комітету захисту прав людини відбувся Круглий стіл на тему: «Цифрове правосуддя: проблематика та пошук шляхів усунення. Електронний суд».

Модераторами заходу виступили адвокати: Голова Комітету захисту прав людини Ганна Колесник та Голова Секції доступу до правосуддя Комітету захисту прав людини Вадим Риков. В обговоренні взяли активну участь також адвокати, члени різних Комітетів НААУ, а саме: захисту прав людини, адвокатської практики, з питань електронного судочинства та кібербезпеки адвокатської діяльності, з міжнародного права.

Захід відкрив адвокат, заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, який очолює робочу групу НААУ з питань впровадження електронного правосуддя в Україні і безпосередньо займається проблемами розвитку електронного судочинства. Під час свого виступу Валентин Анатолійович наголосив на проактивній позиції НААУ з цього питання і  розповів про важливі досягнення та напрацювання робочої групи, а саме: про налагодження співпраці з Вищою радою правосуддя, Державною судовою адміністрацією України, Радою суддів України, ДП «Інформаційні судові системи» та народними депутатами України; важливий внесок комітетів НААУ під час опрацювання нормативних та процедурних документів, пов’язаних з імплементацією механізмів електронного судочинства в процесуальні кодекси; про результати співпраці з ДСА, результатом якої на сьогоднішній день вже є запуск процесу інтеграції особистого кабінету адвокатів у ЄРАУ з кабінетом у підсистемі «Електронний суд, а також охарактеризував потенційні можливості інститутів міжнародної співпраці та допомоги за участі НААУ у проекті ЄС «Pravo-Justice» та програмі USAID «Нове правосуддя».

При обговоренні були також проаналізовані питання нормативно-правової регламентації роботи Єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) і її модулів («Електронний суд», «Електронний кабінет», «Єдиний державний реєстр судових рішень», «Відеоконференцзв’язок» та ін.с), а також матеріально-технічного забезпечення, запровадження й наявність ризиків для справедливого правосуддя, проблеми диджиталізації судової практики.

Адвокат Ганна Колесник закцентувала увагу на наявності різних підходів в судах до запровадження ЄСІТС, робота якої врегульована нормативними положеннями ДСА України. Це створює незручності в роботі адвокатів та обмежує права учасника судового провадження.

Голова Комітету з міжнародного права Віталій Власюк поділився власними напрацюваннями із цього питання, а також розповів про досвід застосування європейськими країнами цифрових технологій у системі правосуддя.

За результатами обговорення учасники Круглого столу вирішили фокус уваги зосередити на необхідності подальшого закріплення в чинному законодавстві поняття та механізмів електронного суду, забезпечення належного доступу людини до електронного судочинства, дотримання умов безпеки в його роботі.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.